אובמה דיבר על פיקוח הנשק - ובכה

נשיא ארה"ב הציג את תכניתו להגברת הפיקוח על מכירת כלי נשק ומחה דמעה כשדיבר על קורבנות הירי: "אנחנו כאן כדי למנוע את הטבח הבא". בין הצעדים שפירט: חיוב כל מוכרי הנשק בבדיקות רקע לרוכשים ומאמץ לצמצם את מספרם של אנשים הסובלים מבעיות נפש ומחזיקים בנשק

נשיא ארה"ב ברק אובמה הודיע היום (שלישי) על שורת צעדים שנועדו להגביר את הפיקוח על רכישת נשק במדינה. "אנחנו כאן כדי למנוע את הרצח הבא", הכריז הנשיא במסיבת עיתונאים שכינס, והבטיח כי יחייב כל מוכר נשק בקיום בדיקות רקע למעוניינים לרכוש. אובמה נראה נרגש מאוד כשדיבר על הקורבנות הרבים באירועי ירי בארה"ב ואף מחה דמעה במהלך דבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנשיא האמריקני התחייב לגייס 230 סוכני FBI חדשים לצורך עיבוד בדיקות הרקע הנוספות, והצהיר כי יפעל לצמצום מספרם של אנשים הסובלים ממחלות נפש שמחזיקים בכלי נשק - באמצעות תוכניות סיוע ייעודיות. "לובי הנשק יכול להחזיק את הקונגרס בני ערובה, אבל לא את אזרחי ארצות הברית", הדגיש.

הנשיא נגד לובי הנשק (רויטרס)

בעת שדיבר על מקרי הטבח הרבים שאירעו במהלך כהונתו כנשיא, התרגש אובמה ואף מחה דמעה. בקהל ישבה חברת הקונגרס לשעבר גבריאל גיפורדס, שנורתה בשנת 2011 באריזונה במהלך כנס בחירות ונפצעה אנושות. אובמה העלה לבמה את גיפורדס, שהחלימה בתהליך שיקום ממושך.

דבריו של אובמה זכו לתשואות, אך ספק אם תהיה להם השפעה ניכרת בשטח. בעבר העביר הנשיא כ-20 יוזמות שנועדו לעודד את המדינות השונות לבצע בדיקות רקע לרוכשי נשק, אך מכירות הנשק רק זינקו. שנת 2015 צפויה לשבור שיאים בתחום, שכן אמריקנים רבים חוששים מפני ההגבלות הצפויות.