מבוכה בפריז: שגיאה בלוח הזיכרון

מול בני משפחות המאיירים שנרצחו לפני שנה במשרדי שארלי הבדו, נשיא צרפת חשף את שלט הזיכרון על קיר הבניין שבו פעלו משרדי המגזין. אלא שמהר מאוד התקשורת הצרפתית הצביעה על המבוכה: שגיאת כתיב בשמו של אחד מקורבנות הפיגוע

מבוכה נוסח צרפת: ברחבי האומה מציינים את יום השנה לפיגוע הטרור במשרדי המגזין "שארלי הבדו" וב"היפר כשר", אלא שכלי התקשורת במדינה עוסקים בשגיאת כתיב שהתגלתה על לוח זיכרון שנתלה לזכר הקורבנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנשיא פרנסואה הולנד הסיר את הדגל הצרפתי מעל הלוח שעליו נחרטו שמותיהם של 11 קורבנות הטבח בבניין המגזין במזרח פריז. יחד עם הולנד היו גם בני משפחותיהם של המאיירים שנרצחו באירוע הטראגי.

נשיא צרפת פרנסואה הולנד בטקס הזיכרון (רויטרס)

אלא שזמן קצר לאחר מכן, דיווחו כלי התקשורת בצרפת כי למרבה המבוכה, נפלה טעות בכתיבת שמו של ג'ורג' וולונסקי, מאייר בן 80 שנרצח בפיגוע, ושמו נכתב עם האות Y במקום I. הלוח כוסה בשנית, וגורם בעיריית פריז אמר כי הוא יתוקן במהרה.

הטבח במשרדי המגזין (ארכיון) (The Sun)

בכותרת הלוח נכתב: "לזכר קורבנות פיגוע הטרור נגד חופש הביטוי". לאחר הצבת שלט הזיכרון במשרדי הירחון, יצא הנשיא הולנד יחד עם ראשת העיר פריז אן הידלגו לכיוון המרכול "היפר כשר", ששימש את הקהילה היהודית, בו נרצחו ארבעה בני אדם.