"מגה מאו" צץ בקו הרקיע של סין

מחוז הנאן העני שבסין מתפאר באטרקציה חדשה- פסל מוזהב בגובה 37 מטרים של מייסד סין המודרנית -מאו. 40 שנה אחרי מותו של המנהיג, הפסל מעורר וויכוח ישן על דמותו של מי שהפך את סין לאומה תעשייתית מודרנית, במחיר שינויים שהובילו למותם של המונים

כמעט 40 שנה אחרי מותו של מאו דזה דונג, מנהיג ומייסד סין המודרנית ויש מי שיגיד, האחראי למותם של מיליונים בתהליך שעברה המדינה, פסל זהב (ציפוי) ענק הוקם בחבל טונגקסו, אחד מהאזורים הכפריים של סין, ביוזמתו של איש עסקים סיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפסל שמתנשא לגובה 36 מטרים ונקרא בפי הסינים "מגה מאו", עלה על פי הדיווחים 350,000 דולר (בערך). התקשורת הסינית דיווחה שהפסל נבנה מפלדה ובטון וצופה בצבע עשוי זהב. מאו ששלט בסין עד מותו ב-1976, הנהיג את המפלגה הקומוניסטית של המדינה מ-1943 והוביל את מה שנקרא- "הקפיצה הגדולה", המעבר של סין למערכת תעשייתית שכללה שינוי קיצוני בשיטת הממשל והמערכות החברתיות תרבותיות בסין שקיימות בה עד היום.

העבודות על הפסל הענק החלו בחודש מרץ השנה והתמונות החדשות שפורסמו הן בין התמונות המופצות ביותר בסין בשבוע האחרון. בסין, מיליונים רואים במאו כאיש שגרם לרעב המוני וקטלני, אבל יש גם מי שרואה בו, על פי הקרן הסינית לשימור מורשתו של מאו "כמסמל את ההגינות והצדק אשר בליבו של כל אדם".

באתר FREE PRESS שפועל מהונג קונג, הבת החורגת של סין שעברה לידי השלטון (באופן מוגבל) בעשרים השנים האחרונות, נשאלה השאלה בנוגע לפסל: "למה לא להשתמש בכסף הזה כדי לסייע לאוכלוסיות העניות?"