ארה"ב תובעת מיליארדים מפולקסווגן

בחודש ספטמבר האחרון התפוצצה פרשת פולקסווגן כשנחשף כי חברת הרכבים ביצעה תרמית בתכנת מדדי זיהום האוויר שהתקינה ברכביה. כעת תובע הממשל האמריקני את החברה הגרמנית על שהתקינה את התכנה המזוייפת ביותר מחצי מיליון רכבים בארה"ב

תידרש לשלם מיליארדי דולרים כפיצוי (רויטרס)

המשבר של פולקסווגן נמשך: הממשל האמריקני הודיע כי הגיש תביעה נגד חברת הרכבים הגרמנית, בעקבות תרמית התכנה למדידת זיהום אוויר שנחשפה בחודש ספטמבר האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב התביעה, התקינה פולקסווגן בכ-600 אלף רכבי דיזל את התכנה שמרמה את מכשירי מדידת זיהום האוויר. גובה דרישת הפיצויים שהוגשה בשם הסוכנות להגנת הסביבה (EPA) יכולה להגיע אף לסכום של 20 מיליארד דולרים.

בחודש ספטמבר האחרון הורו הרשויות בארצות הברית לפולקסווגן לבצע ריקול (קריאה לתיקון) של כמעט חצי מיליון מכוניות, בטענה שהיצרנית התקינה באופן בלתי חוקי תוכנה בדגמי הדיזל שלה כדי לחמוק מרמות תקינה של זיהום אוויר.

הסוכנות להגנת הסביבה האשימה את החברה בשימוש בתוכנה שמזהה מתי המכונית עוברת בדיקות תקופתיות של פליטת פחמנים. התוכנה מופעלת רק בזמן בה מתבצעת בדיקה כזאת. בזמנים רגילים, התוכנה כבויה ומאפשרת למכוניות של פולקסווגן לפלוט זיהום אוויר של עד פי 40 מהמותר לפי חוק האוויר הנקי בארצות הברית.

בעקבות חשיפת הפרשה הודיע שר התחבורה של גרמניה כי חברת פולקסווגן ביצעה מניפולציות על ניטור זיהום האוויר בכ-11 מיליון מכוניות המשווקות בארה"ב ובאירופה ומנכ"ל פולקסווגן מרטין וינטרקורן התפטר מתפקידו.