השאלה שהוציאה את קלינטון משלוותה

המועמדת הדמוקרטית השתתפה בכנס בחירות בניו המפשיר והופתעה על ידי פעילה רפובליקנית שהתפרצה לעברה ושאלה על הטענות נגד בעלה ביל בדבר תקיפה מינית של נשים. "את חצופה ולא אפנה אליך שוב", אמרה לה קלינטון. כך נראה העימות

הילרי קלינטון התמודדה הלילה (שני) במפגש עם בוחרים בניו המפשיר עם טענות מצד אישה בקהל, שעשויות עוד לרדוף אותה במערכת הבחירות הזו. נבחרת ציבור רפובליקנית שהגיעה לכנס דרשה ממנה להתייחס לההאשמות נגד בעלה ביל, לפיהן תקף מינית נשים. קלינטון המופתעת הגיבה בתקיפות. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קת'רין פרודהום אובראיין ביקשה מהילרי לדבר על "האשמות מהעבר בנוגע ליחסים מיניים לא ראויים של בעלך". השאלה הופנתה למועמדת המובילה של המפלגה הדמוקרטית שלוש פעמים לפחות, בצעקות, וקלינטון ניסתה להתעלם מהשאלה עד שנמאס לה.

בתחילה סיננה קלינטון "תודה" בתשובה לשאלה המטרידה, אף לאחר שאובראיין חזרה ושאלה את אותה השאלה בצעקות, הטיחה בה: "את חצופה מאד ואני לא אפנה אלייך כלל".

ביל קלינטון (רויטרס)

הקהל הביתי מחא את כפיו, אך בתקרית חשפה המועמדת הדמוקרטית נקודה רגישה, שמועמדים רפובליקנים כמו דונלד טראמפ ודאי עוד ינצלו בעתיד - האשמות בדבר מעשים מיניים לא ראויים של בעלה בעת שכיהן כנשיא ארה"ב בשנות ה-90, שהגיעו בזמנו לשימוע בדרישה להדחתו - שלא צלח. הנשיא לשעבר קלינטון יגיע הערב לניו המפשיר ויערוך שני כינוסים למען רעייתו.

"שאלתי אותה איך היא יכולה להגיד שחואניטה ברודריק וקת'לין ווילי משקרות", אמרה אובראיין לרשת NBC לאחר הכנס, בהתייחסה לשתי נשים שטוענות כי הותקפו מינית על ידי הנשיא לשעבר. "אלו שתי נשים שטענו שביל הטריד אותן מינית, והילרי צבועה כשאמרה שהיא מקדמת התמודדות של הממשל עם הטרדות מיניות".