משטרת מינכן: "קיבלנו מידע מודיעני על פיגוע בחצות"

מפקד המשטרה בעיר חשף את הסיבה לבהלה שנרשמה אמש: "קיבלנו מידע על כוונה של פעילי דאע"ש לבצע פיגוע בערב השנה החדשה". עם זאת הוא לא ידע לומר אם הם כלל נמצאים עוד בעיר, או אפילו במדינה

המשטרה במינכן, הבוקר (רויטרס)

שעות ספורות לפני חגיגות השנה האזרחית החדשה, קיבלו הרשויות בגרמניה מידע מודיעני לפיו פעילי טרור מעירק ומסוריה מתכננים לבצע פיגוע התאבדות בעיר מינכן. הדבר גרם לבהלה ברחבי העיר, כשכוחות הביטחון פשטו על הרחובות, עצרו את תנועת הרכבות והחלו בסריקות מקיפות - בסופן לא נמצא דבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"קיבלנו 'טיפ' מהימן שהגיע דרך הרשויות הפדרליות שיש תכנית לתקוף את העיר", אמר מפקד המשטרה במינכן במסיבת עיתונאים שערך היום. לדבריו מדובר בפיגוע התאבדות שתוכנן לצאת לפועל בתחנת הרכבת המרכזית של מינכן. גם שעה מדויקת התקבלה בדיווח: חצות.

בעקבות המידע, סגרה המשטרה בבהילות את תחנת הרכבת העמוסה, שעה אחת בלבד לפני השעה שבה תוכננה מתקפת הטרור. בשלב זה לא ברור אם התגובה המהירה היא שמנעה את הפיגוע המדובר. "קיבלנו את שמותיהם של המעורבים", הוסיף מפקד המשטרה. "אנחנו לא יודעים אם הם עוד במינכן, או למען האמת אפילו בגרמניה".

לדברי שר הפנים של באווריה, יואכים הרמן, המידע שככל הנראה הגיע מהמודיעין הצרפתי, גרס כי פעילים המזוהים עם ארגון המדינה האיסלאמית (דאע"ש) הם שעומדים מאחורי המתקפה. על פי המשטרה המקומית, בין חמישה לשבעה מחבלים התכוונו לקחת חלק בפיגוע, שלמרבה המזל לא יצא לפועל.