גם ברחבי העולם לא נותרו אדישים ל"גדר חיה"

ב"דיילי מייל" הבריטי ובאתר החדשות של רשת NBC האמריקנית מיהרו לפרסם את עניין פסילת הספר "גדר חיה" במערכת החינוך הישראלית. "הספר נפסל מחשש שיעודד התבוללות", ציטטו האתרים את מקביליהם בישראל. ב-"טלגרף" הוסיפו: "השר בנט המזוהה עם ההתנחלויות, הודיע עם כניסתו לתפקיד שיקדם ערכים במערכת החינוך"

גם בעולם עוסקים ב"גדר חיה"

"רומן המתאר סיפור אהבה בין יהודייה לערבי נדחה על ידי מערכת החינוך הישראלית". אתרי החדשות ברחבי העולם עסקו הלילה והבוקר (שישי) בפתיחת השנה החדשה ובאיומי הטרור, וגם בסערת הספר "גדר חיה" של דורית רביניאן שנפסל מתוכנית הלימוד כאן בישראל. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"משרד החינוך הישראלי פסל רומן המתאר מערכת יחסים בין יהודייה לערבי, משום שהוא מעודד התבוללות", כך נפתחות הכתבות בנושא הספר "גדר חיה" באתר ה-"דיילי מייל" הבריטי ובאתר האינטרנט של רשת NBC האמריקנית.

האתרים השונים ברחבי העולם הוסיפו את תגובת משרד החינוך הישראלי וכתבו: "המשרד העביר תגובה לסוכנויות הידיעות לפיהן הספר 'גדר חיה' נבדק על ידי ועדה מיוחדת והוחלט שלא ייכנס למערכת החינוך".

ב"טלגרף" הלונדוני הוסיפו גם את דברי הביקורת של אנשי השמאל בישראל וציטטו את הסופר סמי מיכאל, מחבר הספר "חצוצרה בוואדי", שטען כי מדובר ב"יום שחור לתרבות הספר העברית".

עורכי האתר הבריטי ביקרו את ההחלטה במרומז והדגישו את המחנה הפוליטי שאליו משתייך שר החינוך בנט: "השר בנט, שמזוהה עם מפלגת הימין תומכת ההתנחלויות, הודיע עם כניסתו לתפקיד כי יערוך תכנית כוללת שתכניס ערכים מסוימים למערכת החינוך הישראלית".

בשיאה של הסערה סביב הספר השנוי במחלוקת, הגיע אמש השר בנט לאולפן חדשות 2 והסביר את החלטת הוועדה שפעלה תחת משרדו. "מערכת החינוך לא צריכה לקדם ערכים שנוגדים את ערכי המדינה", טען בנט. "מתואר בו רומן של אסיר ביטחוני, פלסטיני, עם אישה יהודייה. השאלה היא האם אני צריך להכריח את ילדי ישראל לקרוא את זה".

מחברת הספר דורית רביניאן דחתה את דבריו של השר ואמרה בתגובה: "הוא לא קרא את הספר "גדר חיה", והשתמש ברטוריקה שקרית. השר הוציא ציטוטים מתוך הספר מהקשרם. הדברים אינם מוסיפים לכבודו של שר החינוך".