2016 כבר כאן: חגיגות מסביב לעולם

השנה האזרחית החדשה הגיעה גם לישראל: שעות לאחר שמזרח העולם פצח בחגיגות עם אינספור זיקוקים בשמיים, הגיע גם תורו של העולם המערבי. שעות ספורות לאחר ישראל הצטרפו לחגיגות גם מדינות אירופה ואמריקה. צפו בקבלת הפנים לשנה החדשה

לאחר ציפייה ממושכת ישראלים רבים יצאו לחגוג וקיבלו הלילה (חמישי) את השנה האזרחית החדשה. בחלקו המזרחי של העולם כבר החלו מוקדם יותר החגיגות של 2016. בניו זילנד היו הראשונים לציין את המאורע, וגם באוסטרליה חגגו עם הרבה מאוד זיקוקים בשמיים. בכיכר טיימס בניו-יורק, התנשקו כחצי מיליון זוגות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גם בטייוואן, סמואה ובטוקיו התגודדו רבבות וצפו בזיקוקים המרהיבים שהציפו את השמיים לרגל השנה החדשה. בסיאול, בירת דרום קוריאה, אף הכו בגונג מיד עם תום הספירה לאחור עד 1 בינואר.

בחלקו המערבי של העולם ספרו לאחור מאוחר יותר בצל הכוננות מהתקפות טרור. ברודצ'סטר שבצפון מדינת ניו יורק דווח על סיכול פיגוע שתוכנן להתרחש באחת המסעדות בעיר. צעיר בן 25 נעצר בחשד לתכנון הפיגוע ובחשד לסיוע לדאע"ש.

חגיגות השנה החדשה בהונג קונג, הערב (רויטרס)

חגיגות הסילבסטר באוסטרליה, הערב (רויטרס)

במתחם הסילבסטר בטיימס סקוור שבלב מנהטן הצטופפו מיליון איש שחגגו את השנה החדשה בנשיקה המסורתית. כהכנות לאירוע ובחשש מטרור, המשטרה חסמה את האזור לאורך 20 בלוקים. האבטחה חסרת תקדים: כ-6,000 שוטרים - חלקם חמושים וחלקם סמויים - הוצבו בכל האזור, ומי שנכנס למתחם החגיגות הסגור התחייב להישאר בו לפחות עד חצות.

חגיגות השנה החדשה בדובאי, הערב (רויטרס)

גם באירופה ישנה אווירה מתוחה. כ-100 אלף איש שרכשו כרטיסים מראש הגיעו למתחם מופע הזיקוקים של לונדון תחת אבטחה כבדה. בבריסל, לעומת זאת, בוטלו האירועים הרשמיים לציון הסילבסטר. בפריז נעצרו האתמול שישה בני אדם בחשד לתכנון פיגוע במהלך החגיגות בבירת צרפת.