רוחאני: להרחיב את תכנית הטילים

נשיא אירן הורה לשר ההגנה בארצו להרחיב את תכנית הטילים הבליסטיים, לאחר שאתמול פורסם כי ארצות הברית מתכננת שורת סנקציות חדשה על הרפובליקה האסלאמית. "הממשל האמריקני ממשיך במדיניות העוינת שלו", כתב רוחאני לשר. "עלינו להגביר את יכולותינו הבליסטיות במהירות ובאופן משמעותי"

תכנית הטילים תורחב? (רויטרס)

בדרך למשבר דיפלומטי נוסף בין אירן לארצות הברית? נשיא הרפובליקה האסלאמית חסן רוחאני הורה לשר ההגנה שלו להרחיב את תכנית הטילים של המדינה, בתגובה לתכנון האמריקני להטיל סנקציות חדשות על אירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סוכנות הידיעות האירנית IRNA פרסמה את המכתב ששלח רוחאני לשר. "הממשל האמריקני ממשיך במדיניות העוינת ובהתערבות הלא חוקית שלו בענייננו", כתב רוחאני. "על הצבא להגביר את היכולת הבליסטית במהירות ובאופן משמעותי". רוחאני הדגיש כי לארצו שמורה הזכות לפתח טילים, מכיוון שהם לא תוכננו לשאת ראשי נפץ גרעיניים.

בדרך לעוד התנגשות דיפלומטית (רויטרס)

אמש פורסם כי ממשל אובמה מנסח סנקציות חדשות שיוטלו על כ-12 חברות שמעורבות בפיתוח תכנית הטילים הבליסטית של אירן, וזאת לאחר שבחודש אוקטובר האחרון קיימה אירן ניסוי בשיגור טיל בליסטי לטווח בינוני.

את העיצומים צפוי להוציא לפועל משרד האוצר האמריקני, והם מהווים צעד ראשון של ארה"ב נגד אירן מאז הסכם הגרעין שנחתם בינה ובין המעצמות. במקביל, שיגרו האירנים מסרי אזהרה לאמריקנים לפיהם כל סנקציה נגד הרפובליקה האסלאמית נבחנת על ידי המנהיג העליון חמינאי ומהווה הפרה של ההסכם.