ניו-יורק: סוכל פיגוע בסילבסטר

עמנואל לוצ'מן, צעיר בן 25 ופעיל של ארגון המדינה האסלאמית, נעצר בחשד שתכנן מתקפה על מסעדה בעיר רוצ'סטר בערב השנה החדשה. הוא תכנן להצטרף לשורות הארגון בסוריה: "שונא את כל מה שקשור לאמריקה"

טיימס סקוור. ארכיון (רויטרס)

משטרת ניו יורק עצרה צעיר בן 25 בחשד שתכנן לבצע פיגוע בערב ראש השנה האזרחית. הרשויות במדינה הודיעו כי הצעיר, עמנואל לוצ'מן, הוא תומך דאע"ש שתכנן לבצע פיגוע ירי בבר בעיר רוצ'סטר במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לוצ'מן נתפס לאחר ששוחח עם סוכן סמוי של הבולשת הפדרלית וסיפר לו על תמיכתו בדאע"ש ושאיפתו לחבור ללוחמים בסוריה. מפרטי כתב האישום שהוגש נגדו עולה עוד כי יצר קשר עם פעיל דאע"ש וזה הבהיר לו כי יהיה עליו להוכיח שהוא ראוי להצטרף לארגון הטרור. אותו פעיל הורה לו לתכנן פיגוע בליל השנה האזרחית החדשה במטרה להרוג כמה שיותר אמריקנים, והבטיח לו שלאחר מכן יסייע לו להגיע לסוריה.

"אני מוכן לוותר על הכל כדי להצטרף לדאע"ש", אמר לוצ'מן לפעיל, שהשיב: "בינתיים, עשה מה שאתה יכול באמריקה". בהמשך נפגש לוצ'מן עם סוכן FBI סמוי שהזדהה כפעיל דאע"ש ואמר לו כי בכוונתו לבצע את הפיגוע במקום בילוי. בין היתר העלה אפשרות להטמין פצצה במקום או לחטוף ולרצוח מבלים.

רצה להצטרף לפעילי דאע"ש בסוריה (רויטרס)

"אחרי זה - זה יהיה אמיתי", אמר לוצ'מן לסוכן הסמוי. "זה רק אתה, אני ואללה, ואנחנו חייבים לעשות את זה מדויק. אם נתפוס מישהו, אסור שיישאר בחיים כי הוא יוכל לזהות את הרכב".

הוא אף הקליט סרטון שבו הסביר את המניעים לפיגוע. הסרטון נועד להתפרסם לאחר שהפיגוע אמור היה לצאת לפועל. הצעיר התאסלם לפני מספר שנים והוא מוכר למשטרה לאחר שביצע שורה של עבירות. ב-2006 הוא הורשע בביצוע שוד וריצה עונש מאסר של חמש שנים.