2016 כבר כאן: העולם מקבל את פניה של השנה החדשה

השנה הבאה כבר הגיעה לחלקו המזרחי של העולם - ונכנסה באופן רשמי במדינות האיים של האוקיינוס השקט, לניו זילנד - ולאוסטרליה, שם היא התקבלה במופע הזיקוקים המרהיב מעל שמי בית האופרה בסידני. באירופה ייערכו חגיגות השנה החדשה תחת החשש מטרור, ובמספר מוקדי חגיגות אף בוטלו מטחי הזיקוקים

אוסטרליה וניו זילנד כבר עמוק בתוך שנת 2016, יתר אזרחי העולם ממתינים בציפייה: בזמן שרוב אזרחי העולם עדיין מצויים ביום האחרון של שנת 2015 ועסוקים בהיערכות לחגיגות השנה הבאה, בחלק המזרחי של העולם - 2016 היא כבר עובדה מוגמרת וסיבה למסיבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בשעה 18:00 (שעון ישראל) קיבלו רבבות בטאיוואן את השנה החדשה, לאחר שבשעה 17:00 (שעון ישראל) קיבלו ביפן את פני 2016 - שעה אחרי שהיא הגיעה לאוסטרליה, שם חזו רבים במופע הזיקוקים המסורתי והמרהיב מעל שמי בית האופרה בסידני.

 בשעה 12:00 בצהריים (שעון ישראל) נכנסה השנה החדשה למדינות האיים שבאוקיינוס השקט, כשהראשונות שבהן לקבל את פניה של 2016 היו סמואה, פיג'י וטונגה. שעה לאחר מכן, קיבלו את השנה החדשה יתר מדינות אוקיאניה - וגם ניו זילנד - המוקד ההמוני הראשון של חגיגות השנה החדשה.בשעות הבאות, השעון יראה חצות במדינות המזרח הרחוק - ו-2016 תגיע בין היתר גם ליפן, בה יישמע צלצולי הפעמון המסורתיים שיבשר את בוא השנה האזרחית החדשה. במדינות השכנות יופרחו לאוויר פנסי נייר מרהיבים בשלל צבעים, כשלצדם זיקוקי דינור צבעוניים.

משם תגיע השנה החדשה למדינות אירופה, כשהראשונה שבהן לקבל את 2016 תהיה רוסיה. בכיכר האדומה במוסקבה נערכים גם כן לחגיגות ה"נובי גוד" המרהיבות הנערכות במקום מדי שנה - וזיקוקי הדינור ייראו מעל כנסיית ואסילי הקדוש הידועה.

ראשונים לקבל את השנה החדשה בסמואה (רויטרס)


שעה לאחר שמוסקבה תציין את בואה של 2016 - היא תגיע גם אלינו, לישראל - למדינות אפריקה ויתר מדינות אירופה - ומשם לעבר יבשת אמריקה. בשעה 07:00 בבוקר מחר (שישי) יקדמו את פניה של 2016 בטיימס סקוור בניו יורק, שם יספרו לאחור עד לרדת כדור הבדולח הענק מראש התורן. מיד לאחר מפגן הנשיקות ההמוני בחצות - יומטרו מטחי הקונפטי על החוגגים.

חגיגות מתוחות באירופה: שנה חדשה תחת איום מטרור

אלא שהחגיגות ברחבי העולם לא יהיו כבכל שנה: מתקפת הטרור שהלמה ביבשת אירופה בחודש שעבר מעיבה על החגיגות הערב. האירוע הרשמי לקבלת השנה החדשה ומופע הזיקוקים בבירה הבלגית בריסל בוטלו עקב התרעת טרור - זאת לאחר שגם בפריז נקטו בצעד דומה.

ההחלטה על ביטול האירועים בבריסל התקבלה לאחר שהממשלה קיבלה מידע על כוונה לבצע פיגוע טרור במהלך חגיגות השנה החדשה. עוד הוחלט לבטל את מופע הזיקוקים המסורתי, שבשנה שעברה משך אליו כמאה אלף מבקרים. שני חשודים נעצרו בבריסל לאחר שתכננו לפגע בסמלים מוכרים בזמן חגיגות השנה החדשה.

שוטרים ייפרשו ברחובות בפריז ובריסל (רויטרס)

גם בפריז החליטה העירייה על חגיגות במתכונת מצומצמת - וגם בה בוטל מופע הזיקוקים שהאיר רק בשנה שעברה את שמי האייפל. למעלה מ-10 אלף שוטרים צפויים להיפרש ברחובות העיר מחשש לפעולות טרור הערב, בו תחל שנת 2016.