2016 עצובה: בוטלו חגיגות השנה החדשה בבריסל

אירופה נערכת לקבל את השנה החדשה - תחת חשש מטרור: בבירת בלגיה הודיעו על ביטול מופע הזיקוקים המסורתי והחגיגות הרשמיות. רבבות שוטרים ייפרשו ברחובות מחשש לפיגוע. בפריז, שגם בה בוטל מופע הזיקוקים, יחגגו במתכונת מצומצמת

חגיגות עצובות צפויות בבריסל (רויטרס)

מקבלים את השנה החדשה תחת חשש: מתקפת הטרור שהלמה ביבשת אירופה בחודש שעבר מעיבה על החגיגות בערב הכי משמח בשנה - ערב השנה החדשה. האירוע הרשמי לקבלת השנה החדשה ומופע הזיקוקים בבירה הבלגית בריסל בוטלו עקב התרעת טרור - זאת לאחר שגם בפריז נקטו בצעד דומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ראש הממשלה הבלגי אמר כי ההחלטה על ביטול האירועים התקבלה לאחר שממשלתו קיבלה מידע על כוונה לבצע פיגוע טרור במהלך חגיגות השנה החדשה. ראש עיריית בריסל מסר כי ההחלטה על ביטול מופע הזיקוקים המסורתי, שבשנה שעברה משך אליו כמאה אלף מבקרים, התקבלה בתיאום עם הממשלה ושר הפנים.

ככל הנראה שהבסיס להחלטה הוא במעצרם של שני חשודים שתכננו לבצע פיגוע בעיר במהלך תקופת החגים. המשטרה הבלגית עצרה את השניים לאחר שקיבלה מידע על כך שתכננו לפגע בסמלים מוכרים בזמן חגיגות השנה החדשה.

במדינה עדיין קיימת מתיחות רבה לאחר מתקפת הטרור בפריז בחודש שעבר - זאת לאחר שהתברר שהמחבלים הגיעו לבירה הצרפתית מהפרבר מולנבק שבפאתי הבירה הבלגית. המשטרה המקומית ערכה באזור פשיטות רבות על בתים במטרה לעצור חשודים המעורבים בטרור.

שוטרים ייפרשו ברחובות (רויטרס)


בריסל היא לא העיר הראשונה שבוחרת לבטל את חגיגות השנה החדשה שצפויות מחר עקב החשש מטרור. גם בפריז החליטה העירייה על חגיגות במתכונת מצומצמת - וגם בה בוטל מופע הזיקוקים שהאיר רק בשנה שעברה את שמי האייפל. למעלה מ-10 אלף שוטרים צפויים להיפרש ברחובות העיר מחשש לפעולות טרור בערב בו תחל שנת 2016.