צו מעצר וכתב אישום נגד קוסבי

התביעה במחוז מונטגומרי שבפנסילבניה הגישה היום כתב אישום שהוביל לצו מעצר נגד הקומיקאי המוכר ביל קוסבי, שמואשם בתקיפה מינית של עובדת אוניברסיטה לפני יותר מעשור. בארה"ב סבורים כי מדובר בסנונית ראשונה ועוד כתבי אישום רבים בדרך, לאחר שעשרות נשים כבר הטיחו בקוסבי האשמות דומות

כתב אישום חמור. קוסבי (רויטרס)

צו מעצר וכתב אישום נגד ביל קוסבי: אחרי שנים של האשמות, שתפסו תאוצה בחודשים האחרונים עם עוד ועוד נשים שהתלוננו נגד הקומיקאי האמריקני על התעללות מינית, כתב אישום שהוגש הוביל להוצאת צו מעצרהיום (רביעי) נגד קוסבי בגין בתקיפה מינית של עובדת מאוניברסיטת טמפל בפילדלפיה לפני יותר מעשור. על פי דיווחים, ב-2004 האישה - ששמה לא פורסם - הגישה תלונה במשטרה בה היא טענה שנגררה על ידי קוסבי לביתו סמוך לפילדלפיה, שם ביצע בה את זממו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זו הפעם הראשונה שקוסבי מתמודד עם כתב אישום בנוגע ליחס שהפגין כלפי נשים. לאחר שהתובע של מחוז מונטגומרי שינה החלטה קודמת בנושא מ-2005 בה קוסבי זוכה. בהודעה ששוחררה היום נכתב כי "ביל קוסבי מואשם בתקיפה מגונה בנסיבות מחמירות".

מדובר בכתב האישום הראשון, אך ככל הנראה לא האחרון, נגד הקומיקאי בן ה-78: הציבור האמריקני שמע כבר ב-1974 על מעשה מגונה שביצע בילדה בת 15, אך מאז לא גובש כתב אישום, למרות תלונות רבות.

עורך דינו של קוסבי סרב להגיב על צו המעצר והאישום, אבל בעבר אמר שהקומיקאי הודה שהיה לו מגע מיני עם עובדת האוניברסיטה - אך התעקש כי יחסי המין נעשו בהסכמה. על פי הדיווח של התובע, התיק נפתח מחדש בגלל קבלת ראיה חדשה או חקירה מחודשת של ראיה ישנה. בתקשורת האמריקנית מדגישים כי עשרות נשים כבר העלו האשמות דומות נגד קוסבי.