ראי ראי שעל הקיר, מי החבר הכי טוב בעיר?

דילן פירס בן ה-25 החליט להפתיע את בת זוגו איימי במתנת חג מולד ייחודית: מראה שמרעיפה מחמאות, כמו זו של המלכה מ"שלגיה". זה לקח 20 שעות עבודת נגרות ותכנות, אבל התוצאה הייתה שווה הכל: "הפרצוף שלה היה שווה פי 100 יותר מכל העבודה הקשה"

מראת הקסמים המודרנית (blog.dylanjpierce.com)

דילן פירס בן ה-25 מפילדלפיה החליט להעניק לבת זוגו איימי את מתנת חג המולד האולטימטיבית: "מראת קסמים" ממוחשבת, שתחמיא לה מדי בוקר. בנוסף למחמאות, המראה גם מראה את התאריך, השעה ותחזית מזג האוויר, המוקרנים כולם על גבי המראה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההשראה לפרויקט - שילוב של עבודת מחשוב ונגרות - הגיעה מאיימי, אחות במקצועה וחובבת נגרות בזמנה הפנוי, שהדביקה גם את דילן בתחביב. "הייתי צריך להיות זהיר, כי השתמשתי בכלים שלה כדי לבנות את הראי", הסביר - ולכן נאלץ להמתין עד שתהיה בעבודה כדי שיוכל לעבוד על המתנה.

לדברי דילן, עלות רכיבי המראה הייתה כ-300 דולרים, שכן היא מבוססת על מחשב פשוט המשמש ללימוד תכנות. בהמשך, השקיע כ-20 שעות בבניית המראה לאורך מספר שבועות. בנוסף, דילן כתב בעצמו את התוכנה שתאפשר את תצוגת המידע, כמו גם את המחמאות שנבחרות באקראי מתוך מאגר שיצר, ושאותו הוא יכול להמשיך ולעדכן גם מרחוק.

ביום שישי האחרון, חג המולד, העניק דילן את המתנה לאיימי, אך לקח לה זמן להבין עד כמה היא מיוחדת. "בהתחלה היא פשוט שמחה שהכנתי לה ראי - ואז אמרתי לה לחבר אותה לחשמל, והיא בהתה בי במבט מבולבל. הלוואי והייתי מצלם אותה ברגע שהכל התחיל לפעול - זה היה שווה פי 100 מהעבודה הקשה שהשקעתי", הוסיף. "איימי אהבה את המראה כל כך, עד שהתחילה להשתמש בה מיד. המראה מוצבת בעמדת האיפור שלה, והיא משתמשת בה כדי להתארגן מדי בוקר".

אך לדילן עוד יש תכניות לשדרוג המראה: לדבריו, הוא מתכנן לעדכן את התוכנה כך שיוכל לשלוח למראה הודעות טקסט מהטלפון הנייד שלו כך שיופיעו בתחתיתה. בנוסף, הוא העלה את ההנחיות המלאות לבניית המראה לבלוג שלו, ולאור ההתעניינות הרבה אף פתח פורום בו האקרים וחובבי יצירה יוכלו לדון בו בפרויקטים דומים. "יש פה עוד המון מקום ליצירתיות", סיכם.