"המפץ הגדול" והשיר הגנוב

השיר "soft kitty" מוכר לכל מעריצי סדרת הלהיט "המפץ הגדול" - אך שתי נשים אמריקניות טוענות כי למעשה אמן, שנפטרה לפני כעשור, כתבה את השיר בשנות ה-30 - ורשת CBS השתמשה בו ללא רשות. כעת הן מגישות תביעה בגין הפרת זכויות יוצרים

CBS הפרה זכויות יוצרים על שיר? (יח"צ)

מעריצי הסיטקום המצליח של רשת CBS, "המפץ הגדול", מכירים היטב את השיר האהוב על דמותו של שלדון קופר, "Soft Kitty" - אך האם מדובר בגניבה ספרותית? לטענת בנותיה של אדית' ניולין, מורה מהעיירה אלסטיד בניו המפשיר, אמן כתבה בשנות ה-30 של המאה הקודמת שיר באותו שם. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת בנותיה של ניולין, שהלכה לעולמה בשנת 2004, CBS השתמשה בחלקים מהשיר ללא רשותן ותוך הפרת זכויות יוצרים. התוכן המדובר הופיעה בסיטקום הפופולארי ועטור הפרסים שמפיקה הרשת משנת 2007 ועד היום.

על פי כתב התביעה, CBS השתמשה במלים מתוך השיר של ניולין בשמונה פרקים לפחות, וציטוטים מתוכו מופיעים במוצרי הנלווים של התוכנית. בכתב התביעה שהגישו, טענו בנותיה של ניולין כי "השיר הפך, בניגוד לרצוננו, לאחד מסמליה של תוכנית טלוויזיה מצליחה".

אף אחד מיורשיה של ניולין, ובהן בנותיה, לא קיבל כל תמורה עבור השימוש במילות השיר של אדית'. למרות ההאשמות המפורטות, דובר רשת CBS דחה את הטענות.