עיטור לכלב האמיץ מהפיגועים בפריז

לא שוכחים את הגבורה של חברו הטוב של האדם: הכלב המשטרתי "דיזל", שנהרג בפשיטה בה חוסל מתכנן הפיגועים בפריז, יזכה לכבוד אחר מותו ותוענק למפעיליו מדליה לאחר מותו. "הוא פעל להגן על חיי אדם בפני הסכנה", נימקו מעניקי הפרס

"דיזל" לפני הפשיטה (משטרת צרפת)

הכלב הגיבור נפל למען ארצו: לאחר מתקפת הטרור בפריז, עלה לכותרות שמו של הכלב המשטרתי "דיזל" שנהרג במהלך הניסיון לעצור ולחסל את "המוח" מאחורי הפשיטה. הבוקר (שלישי) התפרסם כי "דיזל" יקבל עיטור של כבוד מטעם עמותה מרכזית למען בעלי חיים, בשל גבורתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דיזל היה רועה בלגי בן שבע, שמת מפצעי ירי ב-18 בנובמבר, חמישה ימים לאחר מתקפת הטרור - בזמן שנשלח לתוך בניין כדי למצוא בו את "המוח" עבד אל חמיד אבו-עוד. לאחר מותו של דיזל בפשיטה, החל קמפיין ויראלי ברשתות החברתיות "Je Suis Chien" - "גם אני כלב".

המפעיל של דיזל סיפר לאחרונה על רגעיו האחרונים של דיזל: "שלחנו אותו פנימה כדי לראות אם השטח נקי - הוא סייר בחדר הראשון ובשני, ואז הסתער קדימה. אני חושב שהוא מצא מישהו ואז איבדתי קשר עין איתו והירירות החלו".

לדבריו, "התפקיד שלו היה לפלס לנו את הדרך - הוא השתמש בכל החושים שלו כדי לזהות אם יש חשודים בבניין". השוטר, ששמו לא פורסם מטעמי ביטחון, הוסיף בצער: "היה לי ביטחון מלא בו, וגם לו בי. שנינו ידענו איך נתנהג בסיטואציה הזו".

חוסל בפשיטה. אבו עוד

"פעל להגן על חיי אדם"

כעת מתברר כי הכלב זוכה לא רק לכבוד מהציבור, אלא גם למדליית "דיקין" - עיטור המוענק על אומץ ומסירות למחויבות. מדובר בעיטור הגבוה ביותר שמוענק על ידי ארגון PSDA - עמותת צדקה בריטית גדולה למען בעלי החיים.

מנהל קרן הצדקה, ג'אן מקלוכלין, אמר: "לאחר האירועים הטרגיים בפריז, בהם אנשים רבים וחפים מפשע איבדו את חייהם, דיזל עזר למשטרה הצרפתית לאתר ולהתמודד עם איום הטרור".

המנהל הוסיף כי "כשפורסם על מותו של דיזל, היה צער גדול - ואנו מרגישים מחויבים להכיר במעשה הגבורה שלו. המדלייה מסמנת מחויבות למטרה, והוא בהחלט זכאי לכך - הוא פעל להגן על חיי אדם בפני הסכנה ואנחנו גאים להוקיר אותו כך".

על פי נתוני הקרן, המדלייה הוענקה עד כה ל-30 כלבים, 32 יונים ששימשו את הלוחמים במלחמת העולם השנייה, שלושה סוסים וגם חתול אחד מאז הקמת הארגון ב-1943.