ארה"ב: התגרשו, התחרטו - והפסידו בביהמ"ש

טרי הרמון ותומאס מק'קרון התגרשו לאחר 24 שנות נישואים, אך אחרי חצי שנה השלימו וביקשו לבטל את הגירושים. להפתעתם, השופטים הכריעו פה אחד נגד הבקשה החריגה: "החוק מתיר לנו לאשר גירושים, לא לבטל אותם", נימקו

אין דרך חזרה. אילוסטרציה (חדשות 2)

בלי חרטות: טרי הרמון ותומאס מק'קרון החליטו להתגרש במרץ 2014, בתום 24 שנות נישואים. אולם ביולי הודיעו השניים לבית המשפט כי הצליחו לגשר על הפערים והגישו בקשה לבטל את הגירושים. עכשיו הבקשה הזו שלהם נענתה בשלילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שופטי בית המשפט בניו המפשייר, ארה"ב, החליטו פה אחד כי בעוד שהחוק מקנה להם את הזכות לגרש זוגות, הוא אינו מתיר להם לבטל גירושים. מדובר בהחלטה שנויה במחלוקת: בתי משפט מסויימים בארצות הברית - בהם אלו שבארקנסו, נברסקה, קנטקי ומיסיסיפי - דווקא כן מאפשרים ביטול גירושים תוך זמן מסוים, ואילו מדינות אחרות - בהן ניו יורק ודקוטה הדרומית - מחזיקות בעמדה דומה לזו של ניו המפשייר.

לדברי נציג בית המשפט, ההחלטה נבעה מחשש שקביעה שונה תעמיד בסכנה את סופיות כל הגירושים במדינה. "מדובר בתחום משפטי ייחודי, ועבור זוגות גרושים רבים הידיעה כי מדובר בהליך סופי מהווה נחמה משמעותית", הסביר.

בית המשפט בניו המפשייר כן מכיר במספר תנאים בהם ניתן לבטל גירושים - במקרה של רמאות, תאונה, טעות או "ביש מזל". עם זאת, הזוג הרמון-מק'קרון לא עומדים בתנאים הללו, הסביר הנציג. לדבריו, לשניים היו מספר סיבות שבגינן ביקשו לבטל את הנישואים ולא להינשא מחדש: "אני מאמין שיש לזה מרכיב רגשי, אך גם עסקי - והם האמינו שביטול הגירושים יהיה פשוט יותר".

"החוק והתקדימים ברורים - אנשים צריכים להיות זהירים, ולוודא שגירושים זה באמת מה שהם רוצים", סיכמה ראש מחלקת דיני משפחה בלשכת עורכי הדין במדינה, קייסה קרוסקו.