השיטפונות בבריטניה: "סכנה עצומה לחיי אדם"

הגשמים העזים שירדו בצפון המדינה ניתקו עשרות אלפי בתים מחשמל, ומספר תושבים נזקקו לחילוץ. הרשויות קראו לתושבים "להגן על עצמם ועל הרכוש". צפו בתיעוד מהשיטפונות

הגשמים הפכו לסכנת חיים: מאות אזהרות חמורות משיטפונות פורסמו היום (שבת) בצפון בריטניה, בעיקר במחוזות לנקשייר ויורקשייר, ועוררו בהלה רבה. לאחר שהגשם לא פסקו, הועלתה האזהרה לרמה החמורה ביותר במדינה - הכוללת "סכנה לחיי אדם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מומחים העריכו כי במהלך היום יירדו כחמישה אינצ'ים (12.5 סנטימטרים של גשם) בצפון אנגליה - כמות הדומה לממוצע עבור כל חודש דצמבר. שר ההצפות במדינה, רורי סטיוארט, כינה את הסערה "חסרת תקדים" ואמר כי אזורים רבים הוכו במבול ובשיטפונות עזים.

כעשרת אלפים בתים במחוז לנקשייר נותקו מזרם החשמל, וקיים חשש כי כמות דומה של בתים ייחסמו או יוצפו מבפנים. גבר בשנות ה-70 לחייו חולץ מרכב ששקע, ומספר בניינים ישנים - בהם פאב שעמד במקומו יותר מ-200 שנים - נהרסו.

כוחות המשטרה והחילוץ הוזעקו למקרים רבים, בהם תושבים אף טיפסו על גגות הבתים וקראו לעזרה. "תנאים חמורים ונדירים צפויים בהמשך", הזהירו רשויות המטאורולוגיה. "על התושבים להישאר מוגנים ולהגן על רכושם".