רוסיה: "השמדנו אלפי מיכלי נפט של דאע"ש"

המאמץ לפגיעה בנתיב הנפט של דאע"ש נמשך: בקרמלין טוענים כי טורקיה ממשיכה לתמוך בפעילות הכלכלית של דאע"ש, ומפרסמים תיעוד מהאוויר של השמדת מטרות הארגון. "פגענו גם במתקן אימונים של הטרוריסטים", הצהירו ברוסיה

המאבק הרוסי בדאע"ש נמשך - בדגש על מקורות המימון של ארגון הטרור הרצחני: צבא סוריה פירסם תיעוד של חלק מהתקיפות האוויריות נגד מטרות הארגון בסוריה. בסרטון ניתן לראות כי גיחות רבות מתמקדות בתשתיות של דאע"ש, ובעיקר במיכליות הנפט. ברוסיה - וגם בקואליציה המתחרה בראשות ארה"ב - מקווים שפגיעה במקורות ההכנסה של הארגון תקשה עליו להגן על השטחים בהם הוא שולט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"תקפנו בסיסי טרור רבים, זוהו פגיעות במטרה ונזק נגרם לתשתיות של הטרוריסטים", הדגישו במשרד ההגנה הרוסי. את אחת המטרות, שמיקומה לא פורסם, הגדירו בקרמלין כ"אחד המטות המרכזיים של המיליטנטים". בתיעוד נראה עשן רב מיתמר מעל המטרות.

חלק מהמטרות, בהן מתקן אימונים ומחסן נשק, הותקפו בלילה על מנת לנצל את היתרון הטכנולוגי של חיל האוויר הרוסי. תקיפה נוספת התמקדה במתקן לזיקוק נפט, וברוסיה חזרו בימים האחרונים על ההאשמות לפיהן טורקיה למעשה משתפת פעולה עם ארגון הטרור.

(רויטרס)

"פעלנו בעיקר נגד נתיבי סחר הנפט הלא חוקיים בסוריה, וקרוב ל-2,000 מיכליות שהיו בידי הטרוריסטים הושמדו", אמר מקור בקרמלין. שיירות נוספות של משאיות, שלטענת הרוסים היו בדרכם לגבול הטורקי, הופצצו ועלו באש.

הפעולות האוויריות של רוסיה נמצאות במחלוקת, מכיוון שהתקיפות אינן מתואמות בכל המקרים עם הקואליציה האמריקנית. בנוסף, ארגוני מעקב הפועלים בסוריה טוענים כי עשרות אזרחים נהרגים בהפצצות האגרסיביות שהחלו לפני כשלושה חודשים.