סוחרי נשק ישראלים מתדלקים את המלחמות באפריקה

האם סוחרי נשק ישראלים מספקים תחמושת ואימונים למדינות דיקטטוריות שעוסקות ברצח עם? האם תמורת כסף הכול כשר? מסע מיוחד אחרי הסוחרים הישראלים שעושים מיליונים מעסקי המלחמה ביבשת המסוכסכת - ונלחמים גם אחד בשני

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה: "משרד הביטחון נוקט מדיניות מחמירה ביצוא ביטחוני לאפריקה, ואינו מאשר יצוא לממשלות שנגדן הוטלו סנקציות על ידי מועצת הביטחון של האו"ם. מדינת ישראל עוצרת ייצוא ביטחוני, זאת אם מתעורר חשד לזליגת נשק למדינות שהאו"ם הטיל עליהן חרם. כל רישיון יצוא ביטחוני נבחן על ידי עשרות גורמי מקצוע, כל משלוח של ציוד צבאי מפוקח באופן הדוק ובשיתוף פעולה עם המכס. אגף הפיקוח על היצוא הביטחוני פועל יחד עם גורמי אכיפה בינלאומיים. ובכל זאת - מידע בעניינם של מעורבים בכתבה נמצא בבדיקה. בנוסף, ברק אורלנד אינו מופיע במרשם היצוא הביטחוני ולא קיבל רישיון לשיווק או יצוא ביטחוני".

מחברת IWI נמסר בתגובה: "כחברה בטחונית מפוקחת, החברה פועלת בהתאם לחוק הפיקוח על הייצוא הביטחוני, וכפופה, ככל תעשיה ביטחונית, לפיקוח הדוק ביותר של משרד הביטחון. כל עסקת ייצוא שלנו מותנית בקבלת הרישיונות הנדרשים ממדינת ישראל. ככל שסופקו מוצרים כלשהם על ידינו למדינה כלשהי באפריקה, הם סופקו אך ורק לגורמי ממשל באותה מדינה ולא לגורמים פרטיים".