תמונות חג המולד מסביב לעולם: פילים עם בלונים ואיילים ענקיים

מלכת אנגליה שלחה ברכת חג לאזרחים ובתאילנד חגגו בתהלוכה עם פילים: נוצרים ברחבי העולם ציינו את חג המולד ברגעים שתועדו בעדשת המצלמה

הוביל את מיסת חצות השנתית. פרנציסקוס (ריוטרס)

מיליוני נוצרים ברחבי העולם חגגו אתמול (חמישי) את ערב חג המולד. בכל מדינה חגגו את הולדת ישו בדרכים שונות ועם מסורות שונות, מהאפיפיור פרנציסקוס שערך את מיסת חצות בוותיקן ועד לחוגגים בחופי אוסטרליה נטולת השלג, התמונות מספרות סיפור חגיגי במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האפיפיור פרנציסקוס הוביל את העולם הקתולי במיסת חצות בבזיליקת פיטר הקדוש בוותיקן ונשא תפילה אל מול פסלו של ישו התינוק. כחלק מהטקס, אף נשק האפיפיור לרגליו של הפסל. מלכת אנגליה אליזבת נשאה את ברכת חג המולד המסורתית מארמון בקינגהאם שבלונדון כשמאחוריה עץ אשוח מנצנץ. במוסקבה בירת רוסיה, קושטה הכיכר המרכזית באורות מרהיבים לרגל חגיגות חג המולד והשנה האזרחית החדשה שמתקרבת.

מזג האוויר החם הפתיע את האמריקנים (ריוטרס)

חיות הן חלק בלתי נפרד מהחגיגות. תאילנד (ריוטרס)

למרות מזג האוויר החם שהפתיע את האמריקנים, עץ חג המולד הענק המסורתי הוצב בכיכר רוקפלר בניו יורק כשמסביבו פסלי מלאכים ענקיים ומרהיבים. באוסטרליה, שם רגילים למזג אוויר חם בתקופה זו של השנה ולא ציפו לשלג, חגגו האוסטרלים כמו שהם יודעים - בחוף הים. את בגדי הים ליוו כובעי סנטה קלאוס והמבקרים הרבים זכו אף להצלם עם בובות ענק מתנפחות של האיילים של סנטה. בתאילנד כמו בתאילנד, השתתפו בתהלוכת חג המולד החגיגית אורחים מפתיעים: פילים ליוו את השיירות כשהם מקושטים גם כן בבגדי חג המולד, בבלונים ובסרטים צבעוניים.

משבר הפליטים באירופה והמתיחות הביטחונית במזרח התיכון ליוותה את החגיגות השנה. במחנה פליטים בגרמניה זכו הילדים שנמלטו מסוריה עם משפחותיהם לביקורו של סנטה קלאוס, ברגע של נחת מהמציאות הקשה. גם בעירק תועדו ילדים במהלך רסיטל חג המולד החגיגי, כשהם לבושים בבגדי סנטה קלאוס.