ישב 28 שנים בכלא בגלל חלום על אונס - ישוחרר

גבר מקולורדו ישב קרוב לשלושה עשורים בבית הסוהר, אחרי שאישה טענה שאנס אותה על סמך חלום שחלמה. עכשיו, בזכות היכולת לבדוק DNA מהזירה, מוזס אל השתחרר - לאחר שהוא כבר חשש שיאלץ להישאר בכלא עד 2036

הפסיקה מעוררת המחלוקת מ-1988 בוטלה בהחלטה דרמטית, והאסיר יצא לחופשי: שופט מהעיר דנבר שבקולורדו החליט לאחרונה לזכות את האסיר קלרנס מוזס אל, שהורשע בעבר באונס ותקיפה. האישה שטענה כי נאנסה, שכנה של מוזס אל ששמה לא פורסם, זיהתה אותו כמי שתקף אותה אחרי שפניו נגלו לה בחלום. היום (רביעי) יצא מוזס לחופשי על סמך בדיקות DNA, לאחר שהוא כבר ריצה יותר ממחצית עונשו שנקבע במקור ל-48 שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הוא התקבל בברכה על ידי משפחתו, וסיפר כי חשש שירצה את כל עונש מאסרו המקורי - עד לשנת 2036. "אני רק רוצה להיות עם המשפחה שלי", הוסיף, "אני מחכה לפגוש את כל 12 הנכדים שלי".

זמן שישב בכלא נאסר עליו לפגוש את נכדיו מכיוון שהוגדר כעבריין מין. אחד מנכדיו רץ אליו, חיבק את רגלו ואמר: "שמח שאתה בבית".

השופט מדנבר עלה לכותרת כאשר הורה לאחרונה לפתוח את החקירה וכתמי הדם שנאספו מזירת הפשע לפני 27 שנים נבדקו שוב. על פי ערוץ החדשות האמריקני 9 NEWS, הדם לא שייך למוזס אלא של גבר אחר איתו השכנה קיימה יחסים רומנטיים - אדם שמרצה כיום עונש מאסר על אונס.

"שמו של אותו הגבר הוא ל' ס' ג'קסון, שהודה בתקיפת האישה ואמר שהיא עצבנה אותו והוא נאלץ לחבוט בה במהלך יחסי מין שנעשו בהסכמה", דיווח כתב חדשות 9 האמריקני מבית המשפט . "כבר ב-2013 כתב ג'קסון למוזס אל והביע נכונות להתוודות: "אני לא יודע מה לומר לך, אבל הגיע הזמן להוציא לאור את מה שהיה בחושך. יש לי הרבה על ליבי, ואני רוצה שמי שעובד על זה ייפגש איתי - הגיע הזמן".