חג בעיירה: 1,600 תושבים זכו בלוטו

הברים והכיכרות בעיירה רוקטס דה מאר בספרד התמלאו בחוגגים, אחרי ש-1,600 תושבים מהעיר הקטנה שבדרום ספרד ניחשו - בעזרת מחשב - את המספרים הזוכים בהגרלת הלוטו "אל גורדו"

תושבי עיר קטנה בדרום ספרד חוגגים, ולא רק לקראת חג המולד: 1,600 מתושבי העיירה זכו ב-450,000 דולר כל אחד. התושבים שלחו, כולם מאותו הקיוסק, כרטיס להגרלת הלוטו הגדולה El Gordo. כשהתפרסמו המספרים הזוכים, והקריינית הכריזה כי 7 9 1 4 0 עלו בגורל, פרצו צעקות שמחה ברחבי רוקטס דה מאר. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשדר המיוחד בטלוויזיה, ששודר מהתיאטרון המלכותי במדריד, נתן את האות לחגיגה. מארגני ההגרלה מסבירים שהמקרה הלא נורמלי, שבו רבים מתושבי אזור אחד מצליחים לנחש את המספרים, נגרם בגלל שהמשתתפים בהגרלה לא בוחרים את המספרים אלא מחשב: במקרה הזה אותו המחשב בחר את אותם המספרים המנצחים עבורם.

בתקשורת הספרדית לא מפרסמים את שמות הזוכים, אבל מי שהסתקרן לפגוש אותם היה יכול לפגוש רבים מהם, קצת שיכורים, בברים הספורים בעיר.

מדובר באותם הברים שבהם לאחרונה שומעים בעיקר שיחות ותלונות על בועת הדיור במדינה, האבטלה ומשבר החוב למוסדות האיחוד. "אל גורדו" היא הגרלת הלוטו הגדולה ביותר וסך הפרסים שמחולקים מסתכמים ב-2.2 מיליארד דולר