2015: יותר ממיליון פליטים נכנסו לאירופה

משבר הפליטים באירופה טרם הסתיים אך נתונים חדשים חושפים את מימדיו. הארגון הבינלאומי להגירה מדווח כי יותר ממיליון פליטים נכנסו למדינות אירופה בשנה החולפת, מחציתם סורים שנמלטו ממלחמת האזרחים במדינה. עוד עולה כי מרבית הפליטים עשו את דרכם לאירופה דרך הים התיכון, שזכה לכינוי "נתיב ההגירה המסוכן בעולם"

כמחצית מהפליטים: סורים שנמלטו מהלחימה (רויטרס)

מספר הפליטים שהגיעו ב-2015 לאירופה הוא יותר ממיליון בני אדם - כך הודיע היום (שלישי) הארגון הבינלאומי להגירה. מנתוני הארגון עולה כי בשנה החולפת נרשמו יותר ממיליון "כניסות חריגות" למדינות אירופה השונות, חלקן מהים וחלקן מהיבשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המספרים מצביעים על כך שמרבית הפליטים, יותר מ-970 אלף, הגיעו דרך הים התיכון, זאת לעומת 200 אלף שחצו את הים בשנת 2014. יתר הפליטים, מעט יותר מ-30 אלף בני אדם, נכנסו לאירופה לאחר שחצו ברגל מטורקיה לבולגריה וליוון. כמחצית מהפליטים הם סורים שנמלטו ממלחמת האזרחים במדינה.

הנתונים מספרים כי 80% מהפליטים שהגיעו לאירופה, הגיעו דרך יוון ומרביתם מסוריה, אפגניסטן, עירק, פקיסטן ואלבניה. המדינה שדרכה עבר מספר הפליטים השני בגודלו היא איטליה עם כ-150 אלף בני אדם, מרביתם מניגריה, אריתריאה, סומליה וסודן.

"נתיב ההגירה המסוכן בעולם". סירת פליטים (רויטרס)

מרבית הפליטים עשו את דרכם לגרמניה שפתחה את שעריה ליותר ממיליון בני אדם והקציבה כ-6 מיליארד דולר לסיוע הומניטרי לפליטים שנכנסו לשטחה.

הנתונים חושפים גם כי 3,695 פליטים מצאו את מותם בדרכם לאירופה, כלומר כעשרה מקרי מוות ביום מתחילת השנה. הים התיכון בו טבעו למוות מרבית הפליטים, זכה לכינוי "נתיב ההגירה הקטלני ביותר בעולם".