גם בארצות הברית: הומוסקסואלים יוכלו לתרום דם

מנהל המזון והתרופות האמריקני הצטרף לבריטניה ואוסטרליה והסיר את המגבלה הגורפת על תרומות דם מחברי קהילת הלהט"ב. במקום האיסור הכולל: תוגבל תרומה למי שלא קיימו יחסי מין הומוסקסואליים במשך שנה

ה-FDA אישר: תרומת דם גם מהומוסקסואלים (רויטרס)

לאחר שלושים שנים, מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) אישר בפעם הראשונה לאזרחים הנמנים עם קהילת הלהט"ב. בארגון הודיעו כי החליטו לאשר את המהלך לאחר בחינה מחודשת, אך יחד עם זאת הציבו מספר מגבלות על התורמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קבוצות פעילים למען קהילת הלהט"ב בארצות הברית מתחו בשנים האחרונות ביקורת נגד המהלך, בטענה שקיימות שיטות מתקדמות לבדיקת מנות הדם. המלצה דומה הועברה גם מידיהם של קבוצת יועצים של משרד הבריאות להסיר את האיסור ובמקומו לאפשר להומוסקסואלים לתרום דם.

ב-FDA אמרו כי שינוי המדיניות זוכה לגיבוי על פי הרוחות החדשות בעולם המדע כיום. על פי ההחלטת הארגון, האיסור הגורף על תרומת דם הוסר, ובמקומו תתאפשר תרומה רק מתורמים שלא קיימו יחסי מין הומוסקסואליים בשנה החולפת.

ארכיון (רויטרס)

האיסור שהיה נהוג עד כה בארצות הברית נקבע לפני כ-32 שנה, מחשש להדבקה במנות דם הנגועות ב-HIV. כעת בארגון הבריאות טוענים כי החשש מהדבקה גורפת הוסר, וכי ניתן להגמיש את הנהלים. הארגון האמריקני מצטרף לבריטניה, קנדה ואוסטרליה, שכבר הכריזו על ביטול האיסור הגורף ועל הצבת מגבלות לתרומת דם מחברי הקהילה.