אדלסון מתקרב לטראמפ? "הוא מקסים"

המיליארדר האמריקני נפגש עם המועמד המוביל לראשות המפלגה הרפובליקנית דונאלד טראמפ, שסיפק לאחרונה לא מעט כותרות עם התבטאויות שנויות במחלוקת. אדלסון החמיא לטראמפ ואמר כי הוא "איש מקסים", וגם כי "אחוזי התמיכה בו מרשימים"

החמיא לטראמפ. אדלסון (רויטרס)

המיליארדר האמריקני שלדון אדלסון נפגש הערב (שישי) עם המועמד המוביל לראשות המפלגה הרפובליקנית דונאלד טראמפ, שממשיך לספק כותרות בהתבטאויות שנויות במחלוקת, שהאחרונה בהן היא הקריאה לסגור את שערי ארה"ב בפני מוסלמים. בתקשורת האמריקנית נטען בעבר כי טראמפ העשיר "לא זקוק" לאדלסון ולתרומותיו, אך כעת מסתמנת התקרבות אפשרית בין השניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אדלסון, אחד התורמים הגדולים למפלגה הרפובליקנית ומקורבו של ראש הממשלה נתניהו, החמיא לטראמפ ואמר כי הוא "איש מקסים". הוא אף דיווח כי השניים דנו בין היתר גם בישראל. את הדברים אמר אדלסון במלון בלאס וגאס שבבעלותו, בו אירח את המועמדים הרפובליקנים לעימות הטלוויזיוני.

הדברים מעט מפתיעים לאור העימות הפומבי בין נתניהו וטראמפ בעקבות הביקור שתכנן לערוך המועמד בישראל: נתניהו גינה את אמירותיו של טראמפ נגד מוסלמים, בעוד טראמפ השיב לו: "הגינוי לא ראוי".

המיליארדר אדלסון אמר מוקדם יותר היום, במהלך מסיבת עיתונאים, כי טרם החליט במי יתמוך כמועמדו לנשיאות במפלגה, וכי ייתכן שימתין עד פברואר כדי להודיע על ההחלטה. כעת נותרו במירוץ 14 מועמדים בתוך המפלגה, ואדלסון אמר כי "חלקם טובים יותר מאחרים, וזה משתנה מיום ליום. אחוזי התמיכה בטראמפ, 41%, הם מרשימים מאד".

"איש מקסים"? טראמפ (רויטרס)

כשנשאל אדלסון איזו תכונות נחוצות למועמד של המפלגה הרפובליקנית, ענה כי "הוא צריך להיות מסוגל לנצח". בריאיון עם אדלסון הוא אף אישר לראשונה כי רכש עיתון נוסף בלאס וגאס, בשווי 140 מיליון דולרים. מדובר בעיתון הגדול ביותר במדינת נבאדה.