פעלו למען דאע"ש? חשודים נעצרו בטורקיה עם 150 דרכונים מזויפים

גל מעצרים בטורקיה: 150 דרכונים אירופים מזויפים נתפסו בנמל התעופה, ושני חשודים נעצרו בחשד שפעלו למען דאע"ש. קודם לכן נעצרו חשודים שתכננו מתקפת טרור נגד מטרה אמריקנית, והרשויות הדגישו: "זה מוכיח שאנחנו נאבקים בדאע"ש ומסכלים את פעולותיהם"

נמל התעופה באיסטנבול, ארכיון (רויטרס)

שני נוסעים, ממוצא טורקי וסורי, נעצרו היום (חמישי) בשדה התעופה אתאטורק בטורקיה. ברשותם אותרו כ-150 דרכונים מזויפים של מדינות שונות מהאיחוד האירופאי ושהיו מוסתרים בתוך פריטים תמימים בכבודותיהם - כך דיווח גורם רשמי במדינה. רשויות טורקיה מאמינות שמדובר בבלדרים המזוהים עם ארגון דאע"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היחידה נגד טרור במשטרה המקומית עצרה את החשודים, שהגיעו על פי הדיווח ממדינה אירופית אחרת. "היו להם כ-150 דרכונים מזויפים בתוך חפצים אישיים", אמר הגורם. על פי אחד הדיווחים, חלק מהפריטים הוחבאו בתוך חמישה תנורי פיצה קטנים.

סוכנות הידיעות הטורקית "דוגאן" דיווחה כי החשודים הועברו למטה היחידה נגד טרור באיסטנבול להמשך תשאול. במהלך הפעילות הוחרמו שתי מצלמות, כרטיסי זיכרון וכרטיסי SIM. קודם לכן פורסם כי הרשויות בטורקיה עצרו 11 חשודים שתכננו מתקפת טרור בקונסוליה האמריקנית באיסטנבול: כל החשודים הם סורים עם דרכונים מזויפים, והמנהיג שלהם - צעיר בן 18 בשם עבדולעזיז אמין מוג'ביל - נעצר גם כן בפשיטה במחוז אסניורט באיסטנבול.

"פועלים למנוע הצטרפות לוחמים לדאע"ש" (חדשות 2)

המעצרים המתוקשרים בוצעו על רקע הביקורת הניכרת נגד טורקיה, שלדברי גורמים רבים במערב אינה מנסה למנוע את כניסת הלוחמים הזרים לשורות דאע"ש. הגורם הטורקי הבהיר כי "המעצרים היום מוכיחים כמה יעילות ותקיפות הפעולות שלנו נגד דאע"ש - אנחנו פועלים בצמוד למדינות אחרות כדי להרחיק את הלוחמים הזרים מסוריה".

שר הפנים הטורקי אפקן אלה הוסיף כי טורקיה מנעה את כניסתם של יותר מ-33 אלף חשודים בטרור מ-123 מאז תחילת מלחמת האזרחים בסוריה. כמו כן, הוסיף השר, 2,783 חשודים מ-89 מדינות נעצרו וחלקם גם גורשו.