רוסיה: "ארה"ב לא יכולה לבלום את הטילים שלנו"

מוסקווה מתגרה ומאיימת: בכיר בצבא רוסיה טוען כי מערכת ההגנה האווירית שארצות הברית פרסה באירופה "לא תוכל לעמוד בפני מתקפה מסיבית שלנו". האם מדובר באות הפתיחה למרוץ חימוש נוסף?

טילי S-300 רוסיים, ארכיון (רויטרס)

בדרך למלחמה קרה נוספת? רוסיה השמיעה מסר מאיים כלפי ארצות הברית, והזהירה כי הטילים שלה "יוכלו לחדור את מערכת ההגנה האמריקנית". ההצהרה עלולה ליצור מרוץ חימוש נוסף בין המעצמות, בדומה לזה שהתנהל במשך עשרות שנים עד לפירוקה של ברית המועצות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את האמירה הלוחמנית השמיע ראש מערך הטילים האסטרטגיים של רוסיה סרגיי קרקייב. לדבריו, "ממצאי הפעילות של המומחים שלנו העלתה כי מערכת ההגנה מפני טילים שלהם אינה יכולה להתנגד כיום למתקפה מסיבית של הטילים שלנו". דבריו כוונו לעבר מערכת ההגנה שפרסה ארצות הברית באירופה, בעיקר במזרחה (פולין ואוקראינה).

הוא הדגיש כי הטילים הרוסיים המתקדמים הם בעלי יכולות מתקדמות, שארצות הברית אינה ערוכה לבלום. במקביל, פורסם היום כי מפקד משמרות המהפכה האירניות, קאסם סולימני, ביקר במוסקווה בשבוע שעבר ונפגש עם הנשיא פוטין ובכירים נוספים בצבאו. על פי הדיווח, בפגישה דנו השניים בהתפתחויות בסוריה, עירק, תימן ולבנון - כך נטען בסוכנות הידיעות האירנית FARS.

נפגש עם בכיר אירני. פוטין, ארכיון (רויטרס)

בשבוע שעבר, לראשונה מאז הגבירה את מעורבותה במלחמת האזרחים בסוריה, רוסיה תקפה מטרות של ארגון הטרור דאע"ש באמצעות טילים שנורו מצוללת בים התיכון - ובכך שלחה מסר מאיים נוסף. סוכנות הידיעות הרוסית RT פרסמה תיעוד של התקיפה, ובו נראים מספר טילים נורים מהצוללת "רוסטוב על הדון". במקביל נראה תיעוד של פגיעות בתוך סוריה. בכיר רוסי הדגיש כי ארצה העבירה לישראל ולארצות הברית מבעוד מועד הודעה על התקיפה הצפויה.

"פגענו בשתי עמדות טרור משמעותיות בעיר א-ראקה", אמר הבכיר במהלך פגישה שקיים עם הנשיא הרוסי פוטין וששודרה בכלי התקשורת במדינה. "אני יכול לומר בביטחון מלא שנגרם נזק משמעותי - הן למחסי תחמושת ולמפעלים לייצור מוקשים והן לתשתיות נפט". במהלך הפגישה הציג השר לפוטין את הקופסה השחורה של המטוס הרוסי שהופל על ידי טורקיה לפני מספר שבועות.