הנערה זוכת הנובל לשלום נגד טראמפ

מלאלה יוספזאי, הנערה כלת פרס נובל לשלום, מגיבה להתבטאויותיו של דונלד טראמפ נגד האסלאם. "ככל שאתה מדבר יותר על האסלאם ונגד המוסלמים, אנו יוצרים יותר טרוריסטים", היא אמרה בריאיון לערוץ 4 הבריטי. "אם המטרה היא בלימת הטרור, אל תנסו להאשים את כל האוכלוסייה המוסלמית"

טראמפ ויוספזאי, ארכיון (רויטרס)

מלאלה יוספזאי, הנערה הפקיסטנית שזכתה בשנה שעברה בפרס נובל לשלום, עונה לאמירות הקיצוניות של המועמד הרפובליקני לנשיאות דונלד טראמפ נגד המוסלמים. "ככל שאתה מדבר יותר על האסלאם ונגד המוסלמים, אנחנו יוצרים יותר טרוריסטים", היא אמרה בריאיון לערוץ 4 הבריטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יוספזאי הייתה הזוכה הצעירה ביותר בפרס נובל, אותו קיבלה בשנת 2014 בזכות המאבק שהנהיגה נגד חשיכת הטליבאן למען זכותה ללמוד. "הדברים שנאמרו נגד האסלאם והמוסלמים על ידי המועמדים הרפובליקנים לנשיאות הם פרועים", היא אמרה.

"זה חשוב שכל פוליטיקאי או איש תקשורת יבינו שהם צריכים להיות מאוד מאוד זהירים בכל דבר שהם אומרים", היא הסבירה. "אם המטרה היא בלימת הטרור, אל תנסו להאשים את כל האוכלוסייה המוסלמית. זה לא מה שיעצור את הטרור, להיפך. זה רק יגרום להקצנה ויצירת עוד טרוריסטים".

בריאיון לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP, אמרה יוספזאי שהאמירות של טראמפ הן "טרגיות ומלאות בשנאה, מלאות באידאולוגיה של הפליית האחר". יוספזאי יודעת על מה היא מדברת: ב-2012 היא נורתה בראשה רק משום שבחרה ללכת ללמוד ונאבקה על זכותן של נערות לקבל גישה לחינוך.

למרות האיומים שקיבלה ואף על פי שכמעט מתה, היא ממשיכה במאבק גם היום. "חינוך ולא אפליה, זו הדרך לבלום את הטרור", היא הדגישה. "אם אנחנו רוצים לבלום את הטרור אנו צריכים לספק חינוך איכותי וכך להביס את הבורות של הטרור והשנאה".