"סודי ביותר" בחשבון הפרטי של קלינטון

מקור בוועדת המודיעין האמריקנית שבודקת את חשבון הדוא"ל של של המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, הילארי קלינטון, אמר לרשת פוקס ניוז שלפחות שתי הודעות שנשמרו בחשבון הפרטי של מזכירת המדינה לשעבר הוגדרו כ"סודיות ביותר". ההודעות שנשלחו מוועדות מודיעין אמריקניות כללו מידע על טילים צפון קוריאנים וכשירות מזל"טים

הילארי קלינטון שמרה הודעות מסווגות (רויטרס)

רשת פוקס ניוז האמריקנית, המזוהה עם המפלגה הרפובליקנית, מדווחת היום (שלישי) כי ועדת המודיעין שחוקרת את תכתובות הדואר האלקטרוני של הילארי קלינטון בימיה כמזכירת המדינה מצאה לפחות שתי הודעות שהוגדרו כ"סודיות ביותר" בחשבון המייל הפרטי של מי שמוגדרת כמועמדת הדמוקרטית המובילה לנשיאות ארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פוקס מצטטת שני גורמים שמעורבים בחקירה שנותרו בעילום שם, כי לא הוסמכו לדבר על הנושא. לדבריהם, אחת ההודעות שאותרו בתיבת הדוא"ל הפרטית של קלינטון נוגעת לשינוע של טילים צפון קוריאנים, והשניה לפעילות של מזל"טים. הסוכנויות ששלחו את ההודעות הן ה-CIA וסוכנות המודיעין NGA, והן אלו שהגדירו את ההודעות כסודיות ביותר - אחת מההודעות הללו נותרה תחת הסיווג הזה עד היום.

הודעות הדואר האלקטרוני - המכשול של קלינטון בדרך לבית הלבן

על פי הדיווח של פוקס, המידע הועבר למחלקת המדינה האמריקנית, שעדיין מנסה להגן על שמה הטוב של מי שעמדה בראשה, אך גם אינה רשאית לקבוע סיווג הודעות שהגיעו לידיה - הסיווג נקבע על ידי הסוכנות ששולחת את ההודעות.

מוקדם יותר החודש דיווח אתר פוליטיקו שסיווג המסמכים שנשמרו בחשבון הפרטי של קלינטון הונמך למקבילה האמריקנית ל"מידע מסווג", מה שהיה עשוי להקל על קלינטון להתמודד עם האשמות של יריביה הפוליטיים בקמפיין שלה לבית הלבן. בפוקס מודים שהסיווג שונה, אבל גם שאין לזה משמעות, מפני שמדובר בשימוש לא חוקי במידע רגיש על ידי מי שהייתה מזכירת המדינה האמריקניתת בימים שבהם כיהנה בתפקיד.