כל בתי הספר הציבוריים בלוס אנג'לס פונו בשל איום טרור

דרמה בעיר הגדולה ביותר במערב ארצות הברית: כל מוסדות החינוך פונו בעקבות "איום טרור ממשי" וחשש לפצצה שהוטמנה באחד מהם. הורים נקראו לקחת את ילדיהם מבתי הספר. סגן מפקד המשטרה המקומית: "לוקחים כל איום ברצינות, בייחוד כשמדובר בילדינו"

ישיר מלוס אנג'לס

דרמה בלוס אנג'לס: יותר מ-700 אלף תלמידים פונו מכל בתי הספר הציבוריים פונו היום (שלישי) בשל "איום טרור ממשי", שככל הנראה קשור לאוטובוסים המסיעים תלמידים לבתי הספר. ההורים ששלחו את ילידיהם לבתי הספר, התבקשו לבוא לקחת אותם כמה שיותר מהר - גם ה-FBI הצטרף למאמצי החקירה, לאחר שהתברר כי האיום הגיע בדואר אלקטרוני מכתובת אינטרנט שמקורה בפרקפורט שבגרמניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשטרה בלוס אנג'לס קיבלה הודעת איום ממשית על התלמידים בבתי הספר בעיר ולכן החליטה להורות על פינוי את התלמידים מכל מוסדות הלימוד. בבתי הספר שפונו לומדים מעל ל-700 אלף נערים ונערות שנשלחו הביתה באוטובוסים הצהבוים המוכרים.

גורג' וייאגס, סגן מפקד משטרת לוס אנג'לס, התייחס לדרמה שפוקדת את עירו ואמר: "אנו מנתחים מידע בנוגע לאיום הטרור. אני מדגיש שאנו לוקחים כל איום ברצינות, ומבטיחים את בטיחותו של הציבור - במיוחד שמדובר בילדינו". לכוחות המשטרה שסורקים כעת את בתי הספר הצטרפו גם אנשי ה-FBI שמנסים להבין את מהות האיום.

בתי הספר בלוס אנג'לס פונו (טוויטר)

לדבריו של וייגאס הצטרף ראש מערך החינוך בעיר סטיב זימר שדרש מההורים לא לשלוח את ילדיהם למוסדות הלימוד. "אם כבר שלחתם את ילדיכם אני מבקש שתגיעו לשערי בתי הספר ותיקחו אותם", ביקש זימר. "אנו צריכים את עזרתה של כל לוס אנג'לס".

מעל ל-700 אלף ילדים נשלחו הביתה (טוויטר)

פינוי בתי הספר ושליחת הילדים לבתיהם גרר נזק גדול למשק בעיר הגדולה ביותר במערב ארה"ב, וזאת לאחר שהורים רבים נאלצו לעזוב את מקום עבודתם ולקחת את הילדים. ג'ין, אם שהגיעה לקחת את ביתה מבית הספר אמרה: "זה מראה מוזר לראות את כל האוטובוסים אוספים בחזרה את הילדים, או מחזירים אותם לבתים". המורים והנהגים בלוס אנג'לס קיבלו הוראה לא לדבר עם התקשורת.