צרפת: המורה שטען שנדקר בפיגוע - שיקר

שעות לאחר שצרפת סערה בעקבות דיווח על מורה בפעוטון שנדקר על ידי תומך דאע"ש במוסד החינוכי שבו הוא מלמד – הודה המורה בחקירתו כי בדה את הסיפור. המורה נמצא כעת בחקירה ונבדק מה הניע אותו לשקר

ארכיון (גוגל סטריט וויו)

תפנית בחקירת הדקירה בצפון פריז: מורה בפעוטון שטען כי הותקף בסכין על ידי אדם שהביע מסר תמיכה בדאע"ש - בדה את הסיפור מלבו, כך נמסר ממשרד התובע הכללי בפריז לסוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"המורה נמצא כעת בחקירה ואנחנו בודקים מדוע המציא את הסיפור", נמסר. מוקדם יותר אמר המורה כי הגבר שתקף אותו היה רעול פנים, לבש כפפות וצעק בקול רם "דאע"ש". התקיפה, לדבריו, בוצעה בזמן שהכין את אחת הכיתות לקראת הלימודים.

מאז מתקפת הטרור בחודש שעבר בה נהרגו 130 בני אדם, הכוננות המשטרתית והביטחונית בצרפת הועלתה. לפני כשלושה שבועות הותקף ציון סעדון, מורה בבית ספר יהודי בעיר מרסיי, על ידי שלושה תומכי דאע"ש ונפצע באורח קל-בינוני. על פי אחד הדיווחים, התוקפים השמיעו קריאות אנטישמיות. גורם במשטרה המקומית הבהיר: "עושים מאמצים נרחבים לאיתור כל התוקפים".

קרולין פוזמנטיר, סגנית ראש העיר מרסיי והאחראית על המשטרה, אמרה אז כי מדובר ב"בחור יהודי חובש כיפה שנדקר בבטן וברגל על ידי שלושה מפגעים ממוצא ערבי, ככל הנראה רכובים על גבי קטנוע". פוזמנטיר הוסיפה כי הוא "נפגע ככל הנראה ביציאה מבית ספר: הם קיללו אותו בקללות אנטישמיות. אחד המפגעים היה עם חולצה עליה דגל דאע"ש".