מורה נדקר בצרפת על ידי תומך דאע"ש

רעול פנים דקר גבר צרפתי מצפון לפריז ונמלט, תוך שהוא משמיע קריאות שבח לארגון הטרור האסלאמי הקיצוני. הוא פונה לבית החולים ולא נשקפת סכנה לחייו. המשטרה המקומית פתחה בסריקות נרחבות

כוננות גבוהה בפריז, ארכיון (אור נאור)

הטרור האסלאמי מכה שוב בצרפת: המשטרה המקומית דיווחה הבוקר (שני) כי מורה הותקף באחד הפרברים של פריז. על פי הדיווח, התוקף שנמלט מהזירה השמיע מסרים שתומכים בדאע"ש. המשטרה פתחה בסריקות נרחבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, התקיפה אירעה בפרבר אוברווייר, צפונית לבירה פריז. העיתון "לה פריזיאן" דיווח כי האיש, מורה בבית ספר יסודי, נדקר באמצעות פותחן קופסאות.

הפצוע פונה לבית חולים מקומי, ולדברי המשטרה המקומית פציעתו אינה מסכנת חיים. זהותו טרם התבררה. עדי ראייה דיווחו כי התוקף היה רעול פנים ולבש כפפות, וצעק את שמו של ארגון הטרור הרצחני.

התקיפה במרסיי, בחודש שעבר (Sky news)

בחודש שעבר: מורה יהודי נדקר במרסיי

מאז מתקפת הטרור בחודש שעבר בה נהרגו 130 בני אדם, הכוננות המשטרתית והביטחונית בצרפת הועלתה. לפני כשלושה שבועות הותקף ציון סעדון, מורה בבית ספר יהודי בעיר מרסיי, על ידי שלושה תומכי דאע"ש ונפצע באורח קל-בינוני. על פי אחד הדיווחים, התוקפים השמיעו קריאות אנטישמיות. גורם במשטרה המקומית הבהיר: "עושים מאמצים נרחבים לאיתור כל התוקפים".

קרולין פוזמנטיר, סגנית ראש העיר מרסיי והאחראית על המשטרה, אמרה אז כי מדובר ב"בחור יהודי חובש כיפה שנדקר בבטן וברגל על ידי שלושה מפגעים ממוצא ערבי, ככל הנראה רכובים על גבי קטנוע". פוזמנטיר הוסיפה כי הוא "נפגע ככל הנראה ביציאה מבית ספר: הם קיללו אותו בקללות אנטישמיות. אחד המפגעים היה עם חולצה עליה דגל דאע"ש".