תבוסה למרין לה פן בבחירות בצרפת: "זה לא יעצור אותנו"

תבוסה לימין הקיצוני בצרפת: מנהיגת "החזית הלאומית" לא ניצחה באף מחוז בסבב השני של הבחירות האזוריות במדינה, כך על-פי מדגמים. כ-60% הצביעו. המנצחת הגדולה: מפלגת השמרנים בראשות הנשיא לשעבר סרקוזי

מרין לה פן (ארכיון) (רויטרס)

הפסד צורב למנהיגת הימין הקיצוני בצרפת מרין לה-פן בסיבוב השני בבחירות האזוריות: מתוצאות המדגמים שפורסמו הערב (ראשון) ברפובליקה עולה כי לה-פן ומפלגתה "החזית הלאומית" נחלו תבוסה בכל המחוזות במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כ-60 אחוזי הצבעה נרשמו בסבב השני בבחירות האזוריות, ובשלב זה עולה כי לה-פן לא ניצחה באף מחוז. על פי המדגמים, המנצחת הגדולה בבחירות היא מפלגת השמרנים בראשות הנשיא לשעבר ניקולא סרקוזי.

"עלייתו של הימין בצרפת בלתי ניתנת לעצירה", אמרה לה פן לתומכיה עם פרסום תוצאות המדגמים. היא ציינה כי התוצאות "לא ימנעו את העלייה הבלתי נמנעת של התנועה הלאומית בכל מערכות הבחירות". לה פן אף הביעה שביעות רצון מהפסדה של המפלה הסוציאליסטית במספר מחוזות.

תוצאות המדגמים הללו מגיעות כשבוע לאחר הסיבוב הראשון בבחירות, שבו קיבלה לה-פן יותר מ-30% מהקולות. מדגמים ראשונים שפורסמו ניבאו ניצחון ללה פן. הבחירות התקיימו כשלושה שבועות לאחר מתקפת הטרור בפריז שזעזעה את העולם כולו.

המנצח הגדול: סרקוזי (רויטרס)

על פי המדגם הקודם, מפלגתה של לה פן הובילה ב-6 מחוזות מתוך 13 במדינה, לעומת 3 מחוזות שבהם הובילהמפלגת הסוציאליסטים של הנשיא פרנסואה הולנד, ו-3 מחוזות שבהם מובילה מפלגת "הרפובליקנים" השמרנית של הנשיא לשעבר ניקולא סרקוזי.

התמיכה בנשיא הולנד דווקא הגיעה לשיא חדש לאחר מתקפת הטרור, אך התמיכה הזו לא היתרגמה לקולות עבור המפלגה הסוציאליסטית. ההצלחה של לה פן בסיבוב הראשון היא לא רק הישג מבחינה אזורית אלא קרש קפיצה משמעותי לקראת הבחירות לנשיאות ב-2017.