המתיחות נמשכת: רוסיה ביצעה ירי לעבר ספינה טורקית בים האגאי

על רקע משבר הפלת המטוס, שוב תקרית אש בין שתי המדינות - הפעם בים התיכון: ספינת קרב רוסית פתחה בירי אזהרה לכיוון כלי שיט טורקי שהתקרב לעברה. במוסקבה זימנו את הנספח הצבאי הטורקי לשיחת בירור‎

ירי אזהרה לעבר כלי שיט טורקי (רויטרס)

המתיחות בין רוסיה לטורקיה הולכת ומחריפה? תקרית עם פוטנציאל נפיץ למדי התרחשה היום (ראשון) במימי הים האגאי, לאחר שמשחתת רוסית ירתה ירי אזהרה לעבר כלי שיט טורקי שהתקרב אליה - כך דיווחה סוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

במשרד ההגנה הרוסי מסרו כי אחת מספינות המלחמה של הצי הרוסי, המשחתת "סמטליבי", נאלצה לירות ירי אזהרה לעבר הספינה הטורקית, ששטה בסמוך לה. משרד ההגנה הרוסי זימן את הנספח הצבאי הטורקי על מנת לברר את נסיבות התקרית.

עוד דווח בסוכנות הידיעות הרוסית כי הספינה הטורקית לא נענתה לאזהרות קודמות לעצור - ושינתה את מסלולה בחדות לאחר הירי. מהדיווחים עולה כי הספינות היו במרחק של כ-500 מטרים אחת מהשנייה.

הספינה הטורקית היא ככל הנראה ספינת דיג ששייטה בחלקו הצפוני של הים האגאי, מול האי היווני למנוס. איש צוות ששהה על משחתת הטילים הרוסית אמר לרשת השידור הרוסית RT כי כאשר הספינה הטורקית התקרבה יותר ויותר אל המשחתת למרחק, הם פתחו באש מנשק קל על מנת שלא יתנגשו בספינה הטורקית.

התקרית היום מתרחשת בזמן של מתיחות שיא ביחסים בין רוסיה וטורקיה, זאת לאחר הפלת המטוס הרוסי שחדר לשטח האווירי של טורקיה בחודש שעבר, סמוך לגבול סוריה.

"רוסיה לא תשכח את הפלת המטוס", אמר נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, שהאשים את הטורקים בתקיעת סכין בגבם ואף האשים את הנשיא הטורקי ארדואן באופן אישי בקיום קשרים כלכליים עם אנשי ארגון הטרור דאע"ש. טורקיה חזרה שוב ושוב על גרסתה, לפיה המטוס הרוסי הופל לאחר שחדר למרחב האווירי שלה.