מסלול הטרור: כך תוכננה המתקפה הרצחנית בפריז

חודש לאחר המתקפה הקטלנית על בירת צרפת בה נרצחו 130 בני אדם, תחקיר של סוכנות הידיעות AP מגלה את המסלול שקדם לפעולה. המחבלים עברו דרך יוון, הונגריה, איטליה ומדינות נוספות באירופה בדרך לביצוע הפיגועים. מצוד עדיין מתנהל אחר אחד מהם

נתיב הטרור של א-סלאם נחשף (רויטרס)

המסלול שהוביל את המחבלים למתקפת הטרור הרצחנית בבירה הצרפתית: חודש לאחר הפיגועים בפריז בהם נרצחו 130 בני אדם, נחשף כי חוליית המחבלים שביצעה אותם עברה במספר תחנות ביבשת אירופה טרם ההגעה לצרפת והוצאת המתקפה אל הפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסוכנות הידיעות AP פורסם המסלול אותו ביצעו מתכנני מתקפת הטרור בפריז - מסלול שהחל בדרום איטליה. הרשויות בצרפת מעריכות כי סלאח עבד א-סלאם, אחד המחבלים שביצעו את המתקפה וטרם נתפס, נסע מאיטליה ליוון באוגוסט האחרון ונשא עמו דרכון צרפתי ודרכון בלגי.

המחבלים נדדן ברחבי היבשת והגיעו לפריז (רויטרס)


משם שב לאיטליה - ונסע ממנה לבלגיה, ככל הנראה על מנת להיעזר בחברו שהתגורר בפרבר מולנבק בבריסל הידוע לשמצה כ"קן הטרור" של המחבלים. במהלך מסעו א-סלאם דאג לקנות את הציוד המתרים לביצוע המתקפה, שכר חדרי מלון ומכוניות על מנת להתנייד ברחבי היבשת ולעבור ממדינה למדינה בקלות עם הדרכונים שנשא, והודות לגבולות הפתוחים בין המדינות.

שני המחבלים שהתפוצצו בבית הקפה - נכנסו לאירופה עם דרכונים מזויפים

על פי ממצאי החקירה, בתחילת חודש ספטמבר שכר עבד סלאם רכב ונסע לבודפשט שבהונגריה, כ-1,400 קילומטרים ממקום מושבו. בתחנת הרכבת בעיר אסף שני גברים, שלפי הרשויות המקומיות היו בין אותם אלפי פליטים שהגיעו למדינה דרך אזור הבלקן.

באוקטובר נסע א-סלאם מבלגיה לצרפת - ובמקביל הגיעו שני מחבלים נוספים לאירופה מסוריה, כחלק מגל ההגירה ששטף את היבשת - שניהם עם דרכון סורי שככל הנראה היה מזויף. שניהם היו אלה שפוצצו את עצמם בבית הקפה בפריז - אחת מזירות הפיגועים של אותו ליל ה-13 בנובמבר.בזמן שחבריו עשו את דרכם לבירה הצרפתית, א-סלאם רכש חומר נפץ מחנות לממכר זיקוקים בפרברי פריז - ודאג לכך שכל חברי החוליה יתכנסו בחדרי מלון ששכר, על מנת להוציאה אל הפועל. א-סלאם, שהיה בזירת בית הקפה בפריז, ככל הנראה נשא גם על גופו חגורת נפץ, אולם בסופו של דבר לא פוצץ את עצמו - ונמלט. הרשויות באירופה מנהלות אחריו מצוד עד היום, כשההערכה היא שכבר הצליח להימלט מחוץ לגבולות היבשת.