דוח אמריקני: "דאע"ש יכול להכין דרכונים מזויפים"

רשתות הטלוויזיה בארה"ב חשפו דוח אמריקני חדש המצביע על כך שארגון הטרור דאע"ש שם את ידיו על מכונה להנפקת דרכונים השייכת למשטרו של אסד - וכי ביכולתם לזייף דרכונים באופן יעיל. עוד עולה מהדוח כי הארגון השתלט על מאגרי מידע המכילים נתונים ביוגרפיים וטביעות אצבע של אזרחים

האם לוחמיו נמצאים כבר בשטח ארה"ב? (רויטרס)

דרכונים מזוייפים בשירות הטרור: דו"ח מיוחד של רשויות אכיפת החוק והמודיעין האמריקני שנחשף היום (שבת) מזהיר כי יש לארגון המדינה האסלאמית היכולת ליצור דרכונים סורים מזויפים - כך מדווחות רשתות הטלוויזיה האמריקניות.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדוח, המתבסס על גורמים רשמיים במחלקת ההגירה האמריקנית ומקורות מודיעין שונים, ארגון הטרור דאע"ש שם את ידיו על מכונה להדפסת דרכונים סורים ששימשה את משטר אסד. בעקבות המידע שנחשף, קיים חשש בארה"ב לפיו הארגון עשה שימוש במכונה בכדי להנפיק דרכונים מזויפים לפעילי טרור.

פליטים צועדים בשטח הונגריה (רויטרס)

"חלפו יותר מ-17 חודשים מאז השתלטו כוחות דאע"ש על הערים א-רקה ודיר א-זור", אומר גורם אמריקני רשמי לרשת ABC News. בשל כך, הוסיף הגורם, קיים חשש כי ללוחמי הארגון יש כעת גישה לבנייני ממשל בסוריה, בהם ישנם מסמכים רבים המכילים נתונים ביוגרפים תקפים ומידע על טביעות אצבע אזרחים סוריים. בארה"ב הביעו דאגה מכך שדאע"ש יעשה שימוש במידע על מנת לזייף זהויות.

דובר מחלקת המדינה ג'ון קירבי, הגיב לפרסום ואמר כי גורמי הממשל במדינה מודעים לסכנה ופקידי הממשלה וכי פקידי ההגירה "לוקחים ברצינות" את האיום.