רומניה: הנסיך נעצר בחשד לשחיתות

פרשת שחיתות חמורה הולכת ומתבררת ימים אלו ברומניה, כשהיום נעצר הנסיך פאול בחשד כי היה מעורב בשוחד והשתלטות על מאות אלפי מ"רים של קרקעות מדינה. בין שלל החשודים גם עורך עיתון יומי, ואפילו 3 אנשי עסקים ישראלים חשודים במעורבות בהונאה

הנסיף פאול (ארכיון) (רויטרס)

התביעה הכללית ברומניה עצרה היום (שישי) את הנסיך פאול, בחשד למעורבות בפרשת השחיתות ההולכת ומסתעפת במדינה. על פי החשד, הנסיך היה מעורב גם הוא בפרשה בה שלל בכירים בממשל הרומני סייעו לאנשי עסקים לרכוש קרקעות בתמורה לשוחד. פאול עצמו מכחיש מכל וכל את החשדות המיוחסים לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מלבד הנסיך פאול, בכירים נוספים באליטה הפוליטית ברומניה נמצאים תחת חקירה: ראש הקבינט לשעבר ואיש העסקים בהווה רמוס טרויקה הושם תחת מעצר בית. על פי החשד, טרויקה הקים ב-2006 מערך עברייני שלם שרכש במרמה 170 אלר מ"ר של קרקעות עבור הנסיך, בתרמית ששוויה מוערך ב-136 מיליון אירו. חשוד נוסף בפרשה הוא עורך העיתון היומי "אוונימטול זיליי", שהתפטר עם היוודע החשדות נגדו.

לפרשת השחיתות יש גם זווית ישראלית לא מחמיאה, עם היוודע חשדות נגד שלושה ישראלים למעורבות בפרשת השחיתות. המיליארדר בני שטיינמץ, יועץ התקשורת טל זילברשטיין ומנכ"ל משרד ראש הממשלה רבין שמעון שבס חשודים כי היו מעורבים בפרשייה החמורה.