ארה"ב: זוהתה גופה לאחר 20 שנה

ב-1995 נהרג ג'ייסון קאלהן בתאונת דרכים, ופצעיו הפכו אותו בלתי ניתן לזיהוי. כרטיסים למופע רוק של להקת ה- Grateful Dead זיכו אותו בכינוי "האלמוני אסיר התודה". הגולשים לא הניחו למקרה, יצרו תוכנה שתשחזר את פניו והובילו את המשפחה לגלות כי הבן שחשבו שחי בדרכים נהרג לפני 20 שנה

ג'ייסון קאלהן הוא "האלמוני אסיר התודה" (אילוסטרציה)

הגולשים הצליחו לפענח את המקרה המוזר: קורבן תאונת דרכים, שנודע בכינוי "האלמוני אסיר התודה" משום שהיו בכיסו כרטיסים למופע של להקת הרוק Grateful Dead "המתים אסירי התודה", זוהה אמש (חמישי) יותר מ-20 שנה לאחר שנהרג. הגולשים יצרו שחזור של פניו, המשפחה זיהתה את הבן האובד ויצרה קשר עם הרשויות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדיקות DNA אישרו כי האדם שזהותו הייתה תעלומה במשך שני עשורים הוא ג'ייסון קאלהן, תושב דרום קרוליינה. קאלהן היה בן 19 כשנהרג, ופציעותיו הפכו אותו לבלתי ניתן לזיהוי, כמו כן איש מעולם לא חיפש אחריו.

בשנים האחרונות, תעלומת "האלמוני אסיר התודה" משכה את תשומת ליבם של בלשי רשת, אשר יצרו אתרים שכל מטרתם לפענח את התעלומה. בין השאר יצרו תוכנה שמסוגלת לשחזר תמונה של פניו. דרך האתר הזה משפחתו של קאלהן זיהתה אותו ויצרה בהמשך קשר עם הרשויות.

שאנון מיכאלסון, אחותו למחצה, סיפרה כי היא חשה עצב והקלה לאור העובדה שהשאלות הרבות שהיו לה סביב היעלמותו של אחיה הגיעו לאחר כל כך הרבה שנים לפתרון. "אני שמחה שהתעלומה נפתרה, אך גם עצובה מאוד משום שחלמתי על היום בו נתאחד", אמרה מיכאלסון, שהייתה אחת מכמה קרובי משפחה שמסרו דגימת DNA לאימות קרבת הדם.

אמו של קאלהן סיפרה כי לא שמעה מבנה מאז קיץ 1995, אז עזב את הבית במטרה להצטרף למעריצים של להקת ה- Grateful Dead, שנהגו להקדיש חייהם במטרה לפקוד כל הופעה של להקת הרוק. "אף אחד מעולם לא דיווח שהוא נעדר, משום שחשבנו שבכוונה הוא לא רוצה שידעו איכן הוא", הסבירה אחותו.