צפו: הסרטנים שעברו לפריז ולמנהטן

יצירה יפנית שעוסקת בהגירה ובזהות לאומית מורכבת מקונכיות שהודפסו במדפסת תל ממד בדמות ערים ובניינים מפורסמים ברחבי העולם. הקונכיות הוכנסו לאקווריום יחד עם סרטני נזיר שנדרשו לבחור את ביתם החדש

פריז, טוקיו או ניו יורק: האם זהותו של אדם נקבעת על פי ארץ מוצאו או על פי מקום מגוריו הנוכחי? את השאלה הזו ביקשה לבחון אמנית צרפתית באמצעות סרטני נזיר, שיצרה להם במדפסת תלת ממד קונכיות שקופות בצורת הערים המפורסמות בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת הפרויקט של האמנית אקי אינומאטה, שעסק בין השאר בהגירה ובזהות לאומית, היא יצרה דוגמיות מוקטנות של מבנים ומגדלים המוכרים ברחבי תבל. היא סיפרה כי ניסתה לשלב בעבודתה את הרעיון לפיו אדם מזוהה על פי מקום מגוריו ולא בהתאם ללאומו המקורי.

"הסרטנים מזוהים על פי הקונכיה שלהם ולא על פי גופם", הסבירה אינומאטה. "באופן דומה אפשר להכליל את העיקרון על בני האדם: אני יפנית אבל אני יכולה לשנות את הלאום שלי לצרפתי".

האמנית השתמשה בסריקות סי.טי בכדי ללמוד את המבנה הפנימי של הקונכיות וכך לייצרן במדפסת תלת ממד. היא הסתמכה על העקרון הטבעי לפיו הסרטנים, שנולדים ללא הקונכיה שלהם, "מגרשים" יצורים אחרים כדי לקחת את הקונכיה שלהם. כך בעבודתה הסרטנים בוחרים למעשה באיזו עיר או בניין הם רוצים לבקר בכל פעם.