ז'נבה: חיפושים אחר חשודים בטרור

גורם ביטחוני בשוויץ מסר כי רמת הכוננות עלתה בשל חיפוש אחר ארבעה חשודים במעורבות במתקפת הטרור הקשה בפריז בחודש שעבר. צירים ראשיים נחסמו בעיר שנמצאת סמוך לגבול עם צרפת

משטרת ז'נבה, ארכיון (רויטרס)

חקירת מתקפת הטרור הרצחנית בפריז מגיעה גם לשוויץ: כוחות הביטחון בז'נבה מנהלים בשעות האחרונות חיפוש נרחב אחר ארבעה חשודים במעורבות במתקפה, שבה נרצחו 130 בני אדם לפני כחודש. הרשויות העלו את רמת הכוננות בעיר לרמה הגבוהה ביותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מידע מודיעיני שהתקבל בשוויץ העלה כי ארבעת החשודים שוהים בז'נבה, הסמוכה לגבול עם צרפת. אחד מאנשי הביטחון אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי מטה האו"ם בעיר נמצא ברמת הכוננות הגבוהה ביותר.

"הקונפדרציה השוויצרית סיפקה מידע אודות החשודים ומשטרת ז'נבה עוסקת כעת באיתורם", נמסר ממחלקת הביטחון בעיר, בה הוקמו מחסומים בצירים הראשיים. עם זאת, על פי דיווחי הכוחות בעיר, לא ברור האם הם מאמינים כי לחשודים קשר ישיר למתקפה בפריז.

המחבל מהפיגוע בפריז נמלט לסוריה?

לאחר האירועים הקשים בפריז בחודש שעבר בוצעו פעולות מעצרים רבות בעיר וכוחות הביטחון נמצאים בכוננות גבוהה. מספר ימים לאחר מכן בוצעו פעולות גם בבריסל בבלגיה בחיפוש אחר חשודים במעורבות במתקפה.

בתוך כך, מתחזקת ההערכה כי אבדו עקבותיו של המחבל היחיד שהיה מעורב בשרשרת הפיגועים בפריז והצליח להימלט. שירותי המודיעין הצרפתיים פועלים תחת הנחת עבודה כי המחבל סאלח עבד אל סלאם כבר לא נמצא באירופה. גורם מהמטה ללוחמה בטרור בצרפת טוען כי עבד אל סלאם, המחבל היחיד שנותר בחיים בתום מתקפת הטרור, ברח לשטח סוריה. שירותי המודיעין עדיין מנסים לברר מה עלה בגורלו.