טראמפ: מבטל ביקורי הקרוב בישראל

אחרי שנתניהו הצהיר כי ייפגש עם המועמד הרפובליקני המוביל למרות התבטאויותיו נגד מוסלמים, הודיע האחרון כי הוא דוחה את ביקורו הקרוב בישראל. "אגיע אחרי שאבחר לנשיאות ארה"ב"

דחה את הביקור. טראמפ ונתניהו

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית הודיע היום (חמישי) על דחיית ביקורו בישראל. ההודעה על ביטול הביקור מגיעה לאחר הסערה שעוררה התבטאותו של טראמפ, שקרא לאסור כניסת מוסלמים לארצות הברית, והתייחסותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לפגישתם הצפויה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"החלטתי לדחות את נסיעתי לישראל ולקבוע תאריך מאוחר יותר לפגישתי עם נתניהו", צייץ טראמפ בחשבון הטוויטר שלו. "אעשה את זה לאחר שאבחר לנשיאות ארצות הברית". 

הציוץ שבישר על הדחייה

בסוף החודש אמור היה טראמפ להגיע לביקור בישראל ועל פי הדיווחים אף להיפגש עם ראש הממשלה נתניהו. אתמול חתמו כמעט שליש מחברי הכנסת על מכתב הקורא לנתניהו לבטל את הפגישה. כשטראמפ נשאל אודות תכניתו בריאיון שהעניק לרשת CNN, סירב לומר שייפגש עמו.

"לא אמרתי שניפגש. אני מכבד אותו, אפילו השתתפתי בקמפיין הבחירות שלו ואני מחבב אותו מאוד", אמר. "אני נוסע לישראל אך אין לי כוונה לומר עם מי אפגש". דווקא בלשכת ראש הממשלה אישרו אתמול את דבר הפגישה, שלדבריהם נקבעה כבר לפני כשבועיים.

נתניהו: "דוחה דברי טראמפ, אך אפגש איתו"

אמש הבהיר נתניהו כי הוא דוחה את דבריו של טראמפ, לפיהם יש לשלול כליל כניסת מוסלמים למדינה. "מדינת ישראל מכבדת את כל הדתות ושומרת בקפדנות על הזכויות של כל אזרחיה. בה בעת, ישראל נאבקת באיסלאם הקיצוני שתוקף מוסלמים, נוצרים ויהודים כאחד ומאיים על העולם כולו", נכתב בהודעה מטעמו.

"אגיע כשאבחר לנשיא". טראמפ

לדברי לשכת נתניהו, הפגישה בין השניים נקבעה טרם ההתבטאויות. "ראש הממשלה קבע מדיניות אחידה להסכים לבקשות לפגישה עם כל המועמדים לנשיאות ארה"ב משתי המפלגות שבאים לישראל", הדגישו בלשכתו.