טראמפ: "אני עושה טוב למוסלמים"

מתייחס לסערה ודוחה את הביקורת: דונלד טראמפ, שעורר סערה בכל העולם כשקרא לאסור כניסת מוסלמים לארצות הברית, טוען כי תכניתו זוכה לתמיכה גם בקרב מוסלמים וכי סוקרה באופן לא הוגן. "ייתכן שהאיסור יוסר במהירות, אך צריך לדון בזה", אמר. כשנשאל לגבי פגישתו הצפויה עם רה"מ בסוף החודש אמר טראמפ: "לא אמרתי שניפגש"

"אני עושה טוב למוסלמים" (רויטרס)

המועמד הרפובליקני לנשיאות דונלד טראמפ התראיין הלילה (חמישי) לרשת CNN והתייחס לסערה ולגל הגינויים שספג בעקבות הצעתו לאסור כניסת מוסלמים לארצות הברית. "אני עושה טוב למוסלמים", אמר בריאיון. "יש לי חברים מוסלמים רבים שמסכימים איתי וחושבים שמדובר ברעיון מבריק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

טראמפ טען כי התכנית שהציג לא הובנה כראוי והסביר כי איסור כניסת מוסלמים לא אמור להיות קבוע. "ייתכן שהאיסור יוסר במהירות, אך זה נושא שצריך לדון בו", אמר. לדבריו, גם במסגרת התכנית שלו יהיו יוצאי דופן שכניסתם תותר, בהם ספורטאים ודיפלומטים.

"שמעתי הרבה ביקורת, אבל הקבוצה היחידה שלא מותחת עליי ביקורת היא הציבור", אמר. "הציבור מסכים עם מה שאמרתי. הם ראו את שתי החיות שירו באנשים בשבוע שעבר (בטבח בסן ברנרדינו)". בהערת אגב הוסיף כי בין האנשים שהביעו תמיכה בתכניתו "אחד האנשים החשובים ביותר במזרח התיכון", מבלי לפרט.

"לא אמרתי שאפגש עם נתניהו"

ביומיים האחרונים נתון טראמפ למתקפות רבות בעקבות תכניתו, וחלקן אף מרחיקות לכת ומשוות אותו להיטלר. במהלך הריאיון הבהיר טראמפ כי אינו מוטרד מההשוואות. "אני לא מוטרד מדברים לא נכונים".

בסוף החודש אמור טראמפ להגיע לביקור בישראל ועל פי הדיווחים אף ייפגש עם ראש הממשלה נתניהו. אתמול חתמו כמעט שליש מחברי הכנסת על מכתב הקורא לנתניהו לבטל את הפגישה. כשטראמפ נשאל אודות תכניתו, סירב לומר שייפגש עמו.

"לא אמרתי שניפגש. אני מכבד אותו, אפילו השתתפתי בקמפיין הבחירות שלו ואני מחבב אותו מאוד", אמר. "אני נוסע לישראל אך אין לי כוונה לומר עם מי אפגש". דווקא בלשכת ראש הממשלה אישרו אתמול את דבר הפגישה, שלדבריהם נקבעה כבר לפני כשבועיים.