שני חשודים בתכנון פיגוע טרור נעצרו בסידני

בעקבות מידע מודיעיני מדויק משטרת סידני ערכה גל מעצרים ועצרה שני תושבי דרום העיר בחשד שהיו מעורבים בתכנון פיגועי טרור נגד גורמי הממשל המקומי. השניים, צעיר כבן 20 ונער בן 15 יואשמו יחד עם שלושה חשודים אחרים שכבר נמצאים במעצר ב"תכנון פעולת טרור נגד המדינה"

המשטרה האוסטרלית ערכה גל מעצרים (רויטרס)

נמנע פיגוע טרור באוסטרליה: משטרת סידני ערכה במהלך שעות הלילה (רביעי) גל מעצרים כנגד חשודים בתכנון מעשי טרור ועצרה שני אנשים, אחד מהם נער בן 15. מחקירתם של השניים, ושל שלושה חשודים נוספים שנעצרו בעבר עולה כי הם תכננו מתקפת טרור כנגד תחנת משטרה בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפשיטות על בתיהם של החשודים בטרור בדרום מערבה של העיר סידני הגיעו לאחר שבסוף שנת 2014 הצליחה המשטרה האוסטרלית לשים ידה על מסמכים מהם עלה כי ישנם גורמי טרור במדינה המתכננים לפגוע בגורמי הממשל וכוחות הביטחון, ובעיקר בתחנת המשטרה בעיר. עוד עלה מהמסמכים כי גם מתקפות על אזרחים אקראיים הן בגדר אפשרות.

בעקבות המידע שעלה מהמסמכים, ביצעה המשטרה מספר גלי מעצרים בהם עצרה מספר חשודים בפעולות טרור - שלושה מהם נכלאו. לאחר גל המעצרים הבוקר והחומרים שעלו מחקירתם של החשודים, במשטרה הפדרלית של אוסטרליה בטוחים שיש להם די ראיות על מנת להעמיד לדין את חמשת החשודים באשמת "תכנון מעשה טרור במדינה".

השניים שנעצרו הבוקר הם איברהים ג'זאהווי בן ה-20, תושב אחד הפרברים הדרומיים של סידני, ונער בן 15 שזהותו אסורה לפרסום. השניים היו תחת עיניהם של השוטרים האוסטרלים מאז הפשיטות בסוף השנה שעברה, והבוקר לאחר שהגבשה נגדם תשתית ראייתית הם נעצרו.