דוח: המטוס המלזי התרסק בשל תקלת חשמל

טיסה MH370, שהתרסקה בשנה שעברה, צנחה למצולות בשל תקלה חשמלית - כך עולה מדוח אוסטרלי. הדוח מציע 4 סיבות אפשריות שהובילו לתקלה, וציין כי עד אליה הטייסים היו בקשר רציף עם פקחי טיסה - תוך שהוא שולל את האפשרות שהם ריסקו את המטוס, על מאות יושביו, בכוונה תחילה

הסיבה להתרסקות: תקלה חשמלית (רויטרס)

התגלתה הסיבה להתרסקות המטוס המלזי: טיסה MH370, שהתרסקה בשנה שעברה, צנחה למצולות ככל הנראה בשל תקלה חשמלית - כך דיווח אתמול (שלישי) ה"דיילי ביסט". לפי הדיווח, לפני התקלה החשמלית הצליח צוות המטוס ליצור קשר רצוף עם פקחי טיסה ולשדר את מיקומם ואחריה לא נשמעה מהם מילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המידע החדש היה חבוי בדוח האוסטרלי המפורט שפורסם בשבוע שעבר על הפרשה. לפי הדוח, ישנן ארבע סיבות אפשריות לכשל החשמלי, בהן תקלה טכנית אך גם חבלה מכוונת. הדוח שלל את האפשרות לפיה הטייסים ריסקו את המטוס במתכוון, ומציע במקום כי ניסו למנוע את ההתרסקות הטראגית.

באוגוסט האחרון הוכרז רשמית כי נמצאו שרידי המטוס, 515 ימים לאחר שהקשר עמו אבד. "יש בידינו ראיות פיזיות שהטיסה הגיעה לסופה בחלקו הדרומי של האוקיינוס ההודי", אמר ראש הממשלה המלזי נג'יב רזאק. "זה אזור מסוכן, ובשם מלזיה אני רוצה להודות לכל המדינות והארגונים שהשתתפו בחיפושים".

טיסת MH370 של חברת התעופה המלזית נעלמה בחודש מארס בשנה שעברה כשעשתה את דרכה מקואלה למפור לבייג'ין, ועל סיפונה 239 נוסעים ואנשי צוות. פריצת הדרך בחקירת נסיבות היעלמותו של המטוס הגיעה בסוף יולי, כאשר נמצאה חלק הכנף, שלדעת החוקרים שייכת למטוס מדגם בואינג 777 הזהה לזה ששימש את הטיסה.