לראשונה: רוסיה תקפה בסוריה באמצעות צוללת

שר ההגנה הרוסי הודיע כי צוללת רוסית המוצבת בים התיכון ירתה מספר טילים לעבר מטרות של דאע"ש בסוריה – לראשונה מאז החלה רוסיה את התערבותה במדינה. לדבריו, הודעה הועברה לישראל ולארצות הברית מבעוד מועד

לראשונה מאז הגבירה את מעורבותה במלחמת האזרחים בסוריה בחודש ספטמבר האחרון - רוסיה תקפה מטרות של ארגון הטרור דאע"ש באמצעות טילים שנורו מצוללת בים התיכון, כך מסר שר ההגנה הרוסי סרגיי שוייגו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סוכנות הידיעות הרוסית RT פרסמה תיעוד של התקיפה, ובו נראים מספר טילים נורים מהצוללת "רוסטוב על הדון". במקביל נראה תיעוד של פגיעות בתוך סוריה. השר הדגיש כי רוסיה העבירה לישראל ולארצות הברית מבעוד מועד הודעה על התקיפה הצפויה.

הצוללת הרוסית במי הים התיכון (RT)

"פגענו בשתי עמדות טרור משמעותיות בעיר א-ראקה", אמר שוייגו במהלך פגישה שקיים עם הנשיא הרוסי פוטין וששודרה בכלי התקשורת במדינה. "אני יכול לומר בביטחון מלא שנגרם נזק משמעותי - הן למחסי תחמושת ולמפעלים לייצור מוקשים והן לתשתיות נפט".הוא הוסיף שבשלושת הימים האחרונים ביצעו מטוסי חיל האוויר הרוסי יותר מ-300 יעפים מעל סוריה ותקפו יותר מ-600 מטרות. במהלך הפגישה הציג השר לפוטין את הקופסה השחורה של המטוס הרוסי שהופל על ידי טורקיה לפני מספר שבועות.

הנשיא פוטין הודה לאנשי הכוחות המיוחדים של צבא רוסיה ולחיילים בצבא סוריה שהצליחו להגיע לקופסה השחורה, וציין כי בחינתה תאפשר למומחים לקבוע היכן בדיוק היה ממוקם המטוס הרוסי בזמן שנפגע. הוא הורה לבחון את הקופסה בהשתתפות מומחים בינלאומיים "כדי לתעד בצורה מדויקת את כל הפרטים".

מוקדם יותר השבוע עוררו הסטי"לים זעם דווקא בטורקיה, לאחר שהספינות שטו בסמוך לאיסטנבול בדרכן לסוריה. "איום כזה מהווה פרובוקציה", טען לפני ביום ראשון שר החוץ הטורקי מבלוט צבשולו. במוסקבה לא הגיבו אז לאמירות.