לעזור לפצועים או לאכול פיצה?

תיעוד מזירת תאונה בארה"ב עורר סערה ברשת: הולכת רגל שהייתה עדה לתאונה לא סייעה לפצועים אלא המשיכה ללכת ולאכול תוך כדי. אחת מפצועי התאונה נהרגה, אך במשטרה הבהירו כי "היא לא הייתה מחויבת חוקית לעזור". תושבים מקומיים זעמו: "יש לה לב קר". צפו בתיעוד

התרגשה מהאוכל ולא מהתאונה: תושבת ברוקלין שבניו יורק תועדה באירוע שבוודאי לא תרצה לזכור לטובה - היא הייתה עדה לתאונה קטלנית, אך מצלמות האבטחה קלטו כיצד היא מתרחקת מהמקום וממשיכה לאכול פיצה בשוויון נפש מוחלט. הסרטון הכה גלים ועורר תגובות רבות ברשת - גם מזועזעות וגם משועשעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התאונה הקטלנית אירעה שלשום (ראשון), כאשר רכב מסוג SUV עלה על המדרכה ופגע בשלושה הולכי רגל. אחת מהפצועים, ויקטוריה ניקודמוס בת ה-30, מתה מפצעיה בבית החולים. הנהג הפוגע נעצר והואשם בנהיגה ללא רישיון וללא ביטוח - אך לא הואשם בגרימת מוות או בהריגה.

עוברי אורח רבים ברחו מהזירה, אך האישה שתועדה התבוננה לעבר הפצועים והמשיכה ללכת, בעודה אוכלת משולש פיצה. חלק מהגולשים טענו כי מדובר ברוע צרוף, בעוד אחרים טענו בלעג: "כשהפיצה מתקררת היא באמת לא טעימה". למרות ההאשמות הרבות ברשת כלפי האישה, המשטרה המקומית ציינה כי "היא לא הייתה מחויבת חוקית לעזור".

בבתי עסק הסמוכים זעמו על ההתנהגות האנוכית של האישה. לרימה גוואדלופה, עובדת במאפייה מקומית, אמרה כי היא "לא מבינה איך אפשר להמשיך ללכת ולאכול פיצה. לפחות תנסי לעזור להם, תראי שאכפת לך". פרנק לופז, שהיה באותה העת מאחורי הדלפק במזנון סמוך, הוסיף: "בעולם שלנו לחלק מהאנשים יש לב קר, ואי אפשר לשנות אותם. שאלוהים ירחם עליה".