אבי הרוצח: "הושפע מדאע"ש ושנא את ישראל"

אביו של סייד פארוק, שרצח 14 בני אדם בסן ברנרדינו בקליפורניה בשבוע שעבר, אמר כי בנו הושפע מהאידיאולוגיה של "המדינה האסלאמית". "כל הזמן אמרתי לו: תירגע, תהיה סבלני, בעוד שנתיים ישראל לא תהיה קיימת"

סייד ריזואן וטשפין מאליק שביצעו את הטבח (רויטרס)

סייד פארוק, אחד משני המחבלים שרצחו 14 בני אדם בסן ברנרדינו בקליפורניה בשבוע שעבר, "היה מוסלמי אדוק שהושפע מדאע"ש, שנא את ישראל ואף היה אובססיבי כלפיה" - כך אומר היום (ראשון) אביו לעיתון האיטלקי "לה סטמפה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היה לו הכול. אני לא מבין את זה", אמר האב. "הוא הרוויח 70 אלף דולר בשנה, היה לו בית, תינוקת בת חצי שנה". לדבריו, בנו העריץ את ארגון המדינה האסלאמית. "הוא הפיץ את האידיאולוגיה של אל-בגדדי, שלפיה יש להקים ח'ליפוּת איסלאמית", אמר. "כל הזמן אמרתי לו: תירגע, תהיה סבלני, בעוד שנתיים ישראל לא תהיה קיימת".

פינוי פצועים מחוץ לזירת הטבח (טוויטר)

(רויטרס)

"הגיאו-פוליטיקה משתנה: רוסיה, סין, ארצות הברית - אף אחת לא מהן לא רוצה את היהודים שם", הוסיף האב. "הישראלים לא נלחמים עם נשק, אלא באמצעות פוליטיקה. הוא שנא את ישראל".

דאע"ש נטל אחריות על הטבח

אתמול נטל דאע"ש באופן רשמי אחריות לטבח בקליפורניה. ״שניים מתומכי המדינה האסלאמית ביצעו לפני כמה ימים את המתקפה בסן ברנרדינו בקליפורניה וגרמו למותם של 14 ולפציעתם של יותר מ-20, השבח לאל", נמסר בהודעה בתחנת הרדיו של הארגון, אלביאן.

נשיא ארצות הברית ברק אובמה התייחס אתמול למתקפה בסן ברנדרינו ואמר כי הממשל עובד סביב השעון על מנת להבין מה המניע מאחורי הטבח במוסד השיקומי שלשום. "אנו יודעים שדאע"ש וארגונים אחרים מעודדים אנשים לבצע מתקפות טרור ולרצוח אנשים. לא נאפשר להם", אמר אובמה.

"עלינו לעבוד יחד כדי למנוע מאנשים להפוך לקורבנות באירועים שכאלה", אמר. "זה מטורף שאנשים יכולים להשיג נשק בכזו קלות ולהשתמש בו נגד חפים מפשע. לא נשלים עם המצב ונחיה תחת פחד מהטרור".