הפיגוע בלונדון: כך נוטרל המחבל

בתיעוד מהרכבת התחתית נראים שוטרים מקיפים את הצעיר המוסלמי שדקר 3 בני אדם וקוראים לו לזרוק את הסכין. לאחר שלא נענה לקריאות, הם יורים בו באמצעות אקדחי טייזר כמה פעמים עד שהוא נופל. בכיר אירופי מזהיר: "יש מידע על כך שדאע"ש מנסה לתקוף את בריטניה"

הסכין שאחז בידו המחבל שדקר אמש שלושה בני אדם בתחנת הרכבת התחתית של לונדון נשמטה מידו רק אחרי שכבר שכב על רצפת התחנה, מנוטרל ומחושמל. סרטון המתעד את ההשתלטות על המחבל כולה, שצולם ממרחק מטרים בודדים, פורסם הבוקר (ראשון) בבריטניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המחבל המוסלמי בן ה-29 הספיק לדקור שלושה בני אדם – אחד במצב קשה ושניים במצב קל – ליד מכונות הכרטיסים של תחנת הרכבת התחתית לייטונסטון.

אחד מאנשי כוחות הביטחון שפעלו לנטרל אותו הפעיל אקדח טייזר לעברו כמה פעמים, תוך שהוא קורא לו להשליך את הסכין. אבל גם במהלך הפגיעה בו, המשיך המחבל לנופף בסכין, כשברקע נראים אזרחים נמלטים מהמקום.

מנוטרל. המחבל בלונדון

בסוף הכניע הטייזר את המחבל. הוא קרס על הרצפה תוך שהוא ממשיך לנופף בסכין – עד שגם היא נפלה מידו. המחבל עצמו זעק במהלך התקיפה: "זה בגלל סוריה", מה שאיפשר למשטרה לקבוע מיד כי מדובר בפיגוע טרור.

לאחר הפיגוע הזהיר גורם אירופי כי "קיים מידע מודיעיני, לפיו דאע"ש מנסה לתקוף את בריטניה". הבכיר האירופי אמר לרשת CNN כי התקבל מידע לפיו מתקפת הטרור בפריז "היא רק השלב הראשון" ובריטניה עלולה להיות היעד הבא. הצטרפות בריטניה לקואליציה נגד דאע"ש, הסביר, מגבירה את הסיכון לפעולות נקם מצד ארגון הטרור. דברים דומים אמר בכיר בריטי בשבוע שעבר, שהזהיר כי הבריטים עלולים להיות "הבאים בתור".