לונדון: דקר וצעק "זה למען סוריה"

פיגוע טרור ברכבת התחתית בלונדון: אדם חמוש בסכין תקף עוברי אורח סמוך לתחנה בבירה הבריטית. הוא הצליח לפצוע שלושה בני אדם, בהם אחד אנושות, בטרם נעצר על ידי כוחות הביטחון המקומיים. המשטרה המקומית: "זה אירוע טרור". תיעוד: ההשתלטות על המחבל

גל טרור הסכינים הגיע ללונדון? מחבל חמוש בסכין תקף אמש (שבת) עוברי אורח שיצאו מתחנת הרכבת התחתית בלייטונסטון שצפון מזרח הבירה הבריטית תוך שהוא זועק אמירות המביעות תמיכה בסוריה. 3 בני אדם נפצעו. במשטרה הודיעו כי הם חוקרים את האירוע כפיגוע טרור. שעה קלה אחרי הפיגוע פורסם תיעוד של ההשתלטות על המחבל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים, המחבל שהחזיק בידיו מצ'טה, הצליח לדקור שלושה בני אדם ולגרום לפציעתו האנושה של אחד מהם בטרם נעצר על ידי כוחות הביטחון המקומיים שהוזעקו לזירה. על פי עדי ראייה, במהלך התקיפה הוא צעק בין היתר: "זה למען סוריה".

מעצר החשוד (התקשורת הבריטית)

"אדם שעמד בכניסה לתחנה החל לתקוף אנשים שיצאו ממנה", סיפר אחד מעדי הראייה לרשת סקיי ניוז הבריטית. כוחות של הסקוטלנד יארד שהגיעו לזירה הצליחו להשתלט על החשוד באצעות אקדח "טייזר", ולהעבירו כעבור זמן קצר להמשך חקירה.

ה"דיילי מייל" הבריטי דיווח כי התוקף הוא גבר בן 29, שלא היה מוכר לרשויות עד כה. החוקרים הודיעו כי מדובר במקרה טרור וקראו לציבור לשמור על עירנות.

הפיגוע אמש הוא אירוע הטרור הראשון על אדמת לונדון מאז מאי 2013, אז נרצח החייל לי ריגבי על ידי חברי ארגון אסלאם קיצוני.